Çarpışma

Crash

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Çarpışma
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (125 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Çarpışma 1973 yılında bilim-kurgu romanları yazarı J.G.Ballard tarafından yazıldı. Film modern dünya insanının teknolojinin içinde nasıl kimliksizleştiğini ve insanın yine teknoloji aracılığı ile kendisini yeniden keşfedişini vurguluyor. Seks ve araba bu filmde birer simgeden ibaret.

1996 Cannes Film Festivali Jüri Özel Ödülü sahibi Çarpışma tartışmalara neden olmuş, olumlu olumsuz bir çok eleştiri almıştı. Zaman içinde kült filmler arasında yerini aldı.

Çarpışma - Crash

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu fiLmin bu kadar kötü yorum alması gerçekten üzdü beni. anLaması zor oLAbiLir. ama tüm fiLmi erotik diye niteLendirmek biraz saygısızLık oLur fiLme..

  • Sadece Cronenberg gibi sıradışı bir yönetmenden ortaya çıkarabilecek,rahatsız edici,çarpıcı,erotik,sansasyonel kült bir film.10/8

  • böylesine mazoşist bir filmi ancak david cronenberg yapabilirdi,sıradışı bir yönetmen bu cronenberg, herhalde şiddeti onun kadar iyi anlatan bir yönetmen yoktur onun filmlerindeki vurdulu kırdılı ya da her türlü aksiyon barındıran sahnelere iyi bakınız hak vereceksiniz.

  • Filmim türü kısmında neden dram yazdığını anlayamadım, alenen erotik bir film.

  • kitap, aslında hala insan ve makineye dair eklektik birleşmelerin yada kötümser buluşmaların "eski" dilini tasıyan bir çağa ait olduğundan,bugunki cyborg animeler için ballard düşünür bilinmez.ama dönemine göre sezgisi çok yüksek bir film: bedenlerin aslında giderek cinselleşerek ve kazalar içinde yara bere içinde çirkinleşerek kendini bulduğu bi film.bedenden kurtulabilmek özgürleşmekse, ballard bunun seks ve ölüm olmak üzere bedeninin aşırılılaştırması yoluyla nasıl mümkün olabileceğini gösteriyor.teknoloji ise ne düşman ne dost:bu aşırılaştırmayı kayganlaştıran tek insan icadı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Çarpışma filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Çarpışma filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir