Cennet Sineması

Cinema ParadisoNuovo Cinema Paradiso

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Cennet Sineması
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 9.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (80 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 yıl sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üzerine doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar.

Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred'in yanında geçirmekte, filmlerle ilgili konuşmakta ve Alfred'in sinema konusunda deneyim ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore'nin hayatında önemli bir yere sahip olacak Alfred sayesinde sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.

Sıcaklığı ve anlattığı yazlık sinema kültürüyle de Türk sinema kültürüne yakın bir noktada duran Giuseppe Tornatore'un başyapıtı Cennet Sineması, 1989 Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nü kazanmasının ardından Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı'nı da ülkesine götürmüştü. Cennet Sineması - Nuovo cinema Paradiso

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • benim dogdugum yıl da yapılmıs 1988de

  • Sıcacık, samimi ve kaliteli bir başyapıt. Tornatore sinemasının zirvesindeki filmi, her sinemaseverin en az bir defa izlemesi ve mümkünse arşivlerine eklemesi gerekir diye düşünüyorum. Saygılarımla..Ali

  • Bir film bu kadar mı mükemmel olabilir? Öyle güzel bir film ki bir dakikasında bile sıkılmıyorsunuz, her karesi anlam yüklü, oyunculuk,kurgu her şey müthiş! Hayat dolu, sevecen, sıcacık bir film.. Sinema denilen sanat kesinlikle bu!

  • Eskiden bizim mahallemizde de 2 sinema varmış. Tv olmayan zamanlarda sinemanın ne kadar eğlenceli ve olağanüstü olduğunu düşünün. Hergün aynı insanların gelip aynı filmi defalarca izlemesi. İşte "Cinema Paradiso" bize bunu anlatıyor. Tabi şimdilerde o sinemalar apartman oldu. Filmde de anlattığı gibi...Film çok samimi olduğu kadar, aşkı ve dramı bir arada sunuyor. Eski insanların ne kadar anlayışlı olduklarını, en ufak bir mutluluğun bile ne kadar değerli olduğunu anlıyorsunuz. Filmi hiç sıkılmadan izledim. Aynı zamanda güldürmeyi de bilmiş.Türk sinemasına yakın bulmakla beraber, 2. dünya savaşından sonra aslında bütün halkların aynı zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi verdiğini ve kültürlerin ne kadar birbirine benzediğini anlayabiliyorsunuz.Hiç unutmadığım bir sahnede :"20 yıldır film izliyorum bir kere bile öpüşme sahnesi görmedim" işte bu söz aslında bozulmayan toplumun bir aynası.

  • çok doğal,içten ve samimi bir film.89 da en iyi yabancı film oscarını alan harika bir başyapıt.çok sıcak bir film izlerken hiç sıkılmıorsunuz.sonund ise gözlerinizden 1-2 damla yaş akıyor istemeden de olsa :D.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Cennet Sineması filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Cennet Sineması filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir