Cenneti Beklerken

Cenneti beklerken

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Cenneti Beklerken
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (668 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

17. yüzyılın tarihsel dokusunda, İstanbul'dan Anadolu'ya uzanan büyüleyici bir aşk masalı Cenneti Beklerken. Özel bir görev için Anadolu'ya gönderilen nakkaş Eflatun, her bir parçası ayrı bir kültürün taşıyıcısı olan bu topraklarda dolaşırken sanatını da bu kültürlerle besler.

Ama beslenen sadece sanatı olmayacaktır. Bu uzun yolculukta tanıştığı Leyla ile yaşayacağı aşk, hem oldukça gizemli bir maceranın içine sürüklenmesine neden olacak hem de hiç bilmediği gerçeklerle yüzleşmesini sağlayacaktır.

Osmanlı'nın görkemli ve tam bir kültürel karışımdan ibaret olan tarihinin etkiliyici bir atmosferde sunulduğu Cenneti Beklerken, Derviş Zaim'in önceki filmlerinden de oldukça farklı bir yerde duruyor. Cenneti Beklerken -Cenneti Beklerken

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • derviş zaim hayranlarına güzel karelerle bezenmiş bir film daha

  • Tarihsel bir hikayenin sanatsal bir yorumu... Farklı tarzıyla çok başarılı olacağına inandığım bir yönetmen... Özellikle tarihsel konuları işelme konusunda çok sıkıntılı olan simemamızda bu türde verilmiş ender eserlerden biri diye düşünüyorum. Umarım yönetmen bu sade ve duru tarzını korur.

  • 9/10 Görsel bir şölen.

  • tarihi filmleri becerebilmeye başladık galiba.ve derviş zaimin elincek kötü iş çıkmıyor artık 10/7.5

  • Nakkaş Eflatunun, Anadolunun tarihi ve kültürel yapısı ile harmanlandığı hayatından kesitler sunan, izlemeye değer güzel bir Türk filmi ...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Cenneti Beklerken filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Cenneti Beklerken filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir