Cesaret Kanatları

Wing Commander

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Cesaret Kanatları
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (25 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Bilgisayar oyunu olarak bildiğimiz Wing Commander bu sefer beyazperdede. Uzaydaki büyük bir astroid kümesinin içinde, Konfederasyon gemisi Pegasus gizli durmaktadır. Tek amacı ise, düşmanlarını yok etmektir. Fakat düşman gemi Kilrathi'nin saldırısından onları ne gri sis tabakası ne de saklanmaları kurtaramamıştır. Pegasus'un kaptanı son anda federasyona durumlarını bildirmeyi başarır. Binlerce ışık yolu uzakta Amiral Tolwyn ve Yüzbaşı Bellegarde Konfederasyon gemisi Pegasus 'un Kilrathi tarafından yok edildiği haberini alırlar. Konfederasyon sınırını delip Dünya'ya ulaşabilmesi engellemek için yola çıkarlar.

Cesaret Kanatları - Wing Commander

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kaLiteden uzak basit bir fiLm....

  • Aynı adlı meşhur bilgisayar oyunu serisinden,gene aynı yönetmen tarafından sinemaya uyarlanan Wing Commander oyunun başarısının yanına bile yaklaşamadığı gibi bilim kurgu filmi olarak bile başarılı değil.Sinema filminden çok video piyasası yada kablo tv için yapılmış bir film gibi görünüyor.Senaryo son derece basit ve sürükleyicilikten uzak.Görsel efektler son derece kalitesiz.Uçakların f-16'lara benzemesi ve laser yerine kurşun ve torpido atması saçma olmuş.Zaten senaryoya bakıldığında Top Gun'un uzaya uyarlanmışı olduğu izlenimine kapılıyor insan.Karakterler,hatta dialoglar bile Top Gun'dan birebir alınmış.Freddie Prinze Jr.'ın bölük komutanı olduğunu bilmeden kadın pilot Saffron Burrows ile yaptığı hafif alaycı konuşma,Top Gun'da Tom Cruise'un,Kelly Mcgillis ile derste yaptığı alaycı konuşma ile birebir aynı.Tom Cruise gibi Freddie Prinze Jr.'de gemiye arkadaşı ile beraber geliyor.Bu sefer ölen arkadaşı değil,arkadaşının kız arkaşı olan kadın pilot.Tom Cruise'dan fazla hoşlanmayan sert ikinci komutan Michael Ironside yerine gene Freddy Frinze Jr.'den fazla hoşlanmayan sert ikinci komutan Jürgen Prochnow mevcut.Tom Cruise gibi Freddie Frinze Jr.'ın da babası çarpışmada ölmüş kahraman bir pilot.Freddie Prinze ve Saffron Burrows arasında başlayan aşk ise Top Gun'daki Tom Cruise ve sivil eğitmen Kelly Mcgillis arasındaki aşkın kopyası olmuş.Wing Commander aynı adlı oyunun uyarlamasından çok Top Gun'ın uzaya uyarlanmış versiyonu olabilir ancak.Bilim kurgu olsunda ne olursa olsun diyenlerin hoşuna gidebilir sadece.

  • Oyununu oynamamıştım ama sık sık duyardım adını. Filmin atmosferi çok başarılı diyemem. Ama vasatın üstünde bir izlenebilirliği olduğunu düşünüyorum. Türü sevenler izlesin.

  • Oyunu daha güzeldi...

  • Senaryo kelimesi bu film de es geçilmiş.Olmayan konuyu 2 saat boyunca seyrederek kendinize işkence yapıyorsunuz.Efektler bilgisayar oyunundan farksız özelliklede düşmanlarımız olan Kilrathileri daha berbat yapamazlarmış.Oyunculuğa ise hiç deyinmeyeceğim.Tek kelimeyle izlenilmemesi gereken bir film!(film denirde artık)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Cesaret Kanatları filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Cesaret Kanatları filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir