Çılgın Yabancı

Gadjo Dilo

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Çılgın Yabancı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (124 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Stephane, bilinmeyen bir şarkıcıyı bulmak için Romanya'ya tuhaf bir seyahat yapmakta olan genç bir Fransızdır. Aradığı kişiyle ilgili tek ipucu, bir kasetin üzerinde yazılı bir isimdir: Nora Lurca. Babasından kaldığı için manevi değeri olduğunu düşündüğü kasetteki sesin sahibini, bu çingene şarkıcıyı bulup gün ışığına çıkarmak üzere dolaşırken, kırsal alanda Isidore'ye rastlar. Çingenelerin bu yaşlı şefi ona sahip çıkar.

Böylece genelde kapalı bir toplum olan Çingenelerin arasına karışan bu deli dolu, cesur ve yabancı genç sevilir ve kendisini kabul ettirir. Herkes onun dillerini öğrenmek için orada olduğunu sanmaktadır. Köyün genç kızlarından Sabina, tutkulu karakteri ve duygusallığı ile Stephane'ın kalbini çalar.

Peki Stephane, peşinde belki de boşuna koştuğu hayali ararken aslında kendini, aşkı ve yepyeni cıvıl cıvıl bir yaşama şeklini mi bulacaktır?

Uluslararası festivallerde adından çokça söz ettiren Cezayir doğumlu Tony Gatlif'ten, zamanında epeyce övgü almış, İstanbul Film Festivali'nde yıllar önce gösterildiğinde Türk seyircisi tarafından da coşkuyla karşılanmış bir yapım...

Çılgın Yabancı - Gadjo Dilo

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Arkadaşlar bu filmin dvd sini ,üyelerden biri bulmuş...Filmi ve müziklerini bulmamda yardımlarınızı bekliyorum...Esenlikle...

  • bu filmi izleyince, özel olarak amerikan sinemasının karakteri ve ne kadar çok amerikan sinemasıyla zehirlendiğimi anladım. böylesi nitelikli ve tekil olarak dünya halklarını anlatan filmlerin nasıl zengin ve doyurucu olduğu tüm gerçekleriyle ortada...

  • Bu film hakkında yorum yapmadan sadece mutlaka izleyin demek faydalı olur sanırım.Çok başka, çok güzel, bu kadar içten olabilir bir film.

  • Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi kesinlikle =) Müziklerine bayıldım! Diyaloglar da süperdi :D Mezar başındaki dans olayına da bittim. Neyse uzatmayayım baştan aşağı çok beğendim işte filmi :D 10/8

  • enfes bir yapım gerçekden hele mezar başındaki o dans sahnesi apayrı.tutti furutti telilaaa...izlenilmesi gerekli diye düşünüyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Çılgın Yabancı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Çılgın Yabancı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir