Çıplak Yemek

Naked Lunch

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Çıplak Yemek
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (87 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tekdüze bir hayatı olan böcek ilaçlayıcısı Bill aslında bir yazar olmak istemektedir. Ama geçindirmesi gereken bir evi, bakması gereken bir karısı vardır. Karısı Joan'ın evdeki böcek ilaçlarıyla kafayı bulduğunu ve bağımlı olduğunu öğrendiğinde Bill de ona katılacak ve gözünün önünde başka bir dünyanın kapıları açılacaktır.

Bu sanrılarla bezeli fantastik dünya, yeni tanışacağı Dr. Benway'ın dev bir kırkayakın etinden elde ettiği bir uyuşturucuyu Bill'e tattırmasıyla daha da çılgın bir yere dönüşecektir. Artık etrafta dolaşan ve konuşan dev böcekler, karısının onu en yakın arkadaşları Hank ve Martin ile aldattığını kulağına fısıldayan ayaklı daktilo makineleri bu yeni gerçekliğin standartlarıdır. Bill, kafasına koyduğu bir içki şişesini vurmak isterken karısını öldürür.

William S. Burroughs'un uyarlaması pek mümkün görünmeyen yarı otobiyografik romanı, David Cronenberg'in ellerinde ilgi çekici bir filme dönüşmüş. Filmdeki ve aslındaki romandaki bir çok imgenin yazarın kendi hayatından ödünç alındığı açık. Burroughs da karısını ileri giden bir Giyom Tel oyununda gerçekten öldürmüştü örneğin. Hank ve Martin'in ise yazarın beat dostları Allen Ginsberg ve Jack Kerouac olduğuna şüphe yok.

Çıplak Yemek - Naked Lunch

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Usta yönetmen David Cronenbergin izlemesi ve hazmı en zor olan filmlerinden...Naked Lunch müthiş bir sinema deneyimi ve izlerken hakikaten bir sanat dalı izlediğinizi hissediyorsunuz,şiddetle tavsiye ediyorum...

  • filmin atmosferi bana fena halde "Cité des enfants perdus(kayıp şehrin çocukları)"u anımsatsa da; şiddet,kimyasallar,teknoloji,akıl ve çıplak ete dair cronenberg hafızasını bir kez daha gözden geçirmekte fayda var. Burroughstan yola çıkan Cronenberg in anti hümanizması "sanki et olmamızın ötesinde bişey değiliz" diye bağırarak ortaya çıkıyor.

  • Her sahnesinden zeka piriltilari cikan bir film. Ben cok begendim.Yazarlarin esin kaynaklari kendi cevreleridir. Bir kasap aksamlari eve gidince ailesini kesmez ama yazarlarin yapacak pek bir seyleri yoktur. Kahramanin karisini oldurdugu sahnelere bu gozle bakmak gerekir.

  • -Gerçektende kafkaesk bir üslupla örülü,"sinek" filmi kadar etkileyici;minimal anlatımı daraltıcı olmayan izlenilmesi gereken bir film.

  • William S. Burroughs'ın aynı isimli romanını referans alan ama yönetmen David Cronenberg'in bambaşka noktalara da çektiği uçuk kaçık bir film .. 1991 tarihli bu film 1950'lerin başlarında geçiyor ve böcek temzileyiciliği yapan Bill Lee isimli kahramanımız karısının böcekleri öldürmek için kullandığı tozlara karşı bağımlılığını farketmesi , daha sonra da kendi bağımlılığını da farketmesini ve garip halisünasyonlar etkisinde böcekler görmeye başlayan ve onlardan emir alarak afrika'da bir islam ülkesinde ajanlık yapmasını konu alıyor film .. Lynch-vari bir atmosferde geçiyor film .. orgazm olan daktilo-böcekler ve çok ağır ingilizcesi filmin karakteristik özelliklerini gösteriyor .. William S. Burroughs'ın yaşadım la ben bunları diyerek yazdığı oto-biyografisinden de izler taşıyor film .. filmde laf sokmalarla da olsa eleştiriler de war ..Aslında filmde de geçen şu cümle filmi özetliyor .. "Tüm rasyonel fikirler yok edilmelidir"... 10/8 ..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Çıplak Yemek filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Çıplak Yemek filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir