Code 46

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Code 46
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (55 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yakın gelecekte, şehir devletlerine benzer bir idari yapı kurulmuş ve giriş çıkışlar "papel" adı verilen özel bir belgeyle kontrol edilmektedir. Papel sahibi olmayanlar şehirler arasında seyahat edememektedir. Şehirlerın dışındaki çöllerde ise kaçaklar ve sürgünler yaşamaktadır.

Bir sigorta müfettişi olan William, sahte Papel ticaretini soruşturmak üzere Şangay'a gönderilir. Araştırması devam ederken Maria adlı bir şüpheliye ulaşır. Kadının suçlu olduğunu bilmesine rağmen ona aşık olur ve suçu gizler. Aralarındaki ilişki, William'ın Papel'inin süresi dolana kadar, yani sadece 24 saat için de olsa çok tutkulu yaşanır.

Kadını tekrar görebilmek için kaçak belgelerle seyahat etmeye razı olan William, onunla birlikte çöle kaçar. Fakat ilişkileri, kanunlara uygun olmayan bir hamilelik yüzünden tamamen sarpa saracaktır... Code 46 - Code 46

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • tim robbinse rağmen sınıfta kalan bir film bence..ne anlatılmak istenen anlatılabilmiş ne de robbins dışında iyi bir oyunculuk sergileyen yok..başlarda,az ilerlesin film netleşecek diyorsunuz ama nafile,aksine iyice karmaşa yumağına dönüşüyor ve patt diye bitiveriyor..kesinlikle tavsiye etmiyorum..tim robbins hatırına 4

  • Bu film için iyi şeyler düşünmeyenlerin - özellikle Sanem Türk'ün, çünkü filmi yerden yere vurmuş - filmden ne beklediklerini bilmiyorum ama bence ne yönetmen ne de diğerleri onların kaygılarının hiçbirini duymamışlar. İzlediğim pek çok bilim-kurgudan çok azı beni bu film kadar etkiledi. Bir bilim kurguda ne süper araç gereçler ne de futuristik yapılar görmek beni tatmin ediyor. Olmalarına değilse de ön plana çıkmalarına itirazım var. Bu film anlatmak istediğini gerektiği gibi anlatabilmiş, hedefi 12 den vurmuştur bence.En sevdiğim filmler arasındadır ve arşivimde her zaman tutacağım bir fimdir. Bundan 50 sene sonra bile seyrettiğimde azımda iyi tatlar bırakacağına eminim.

  • Zaman geçirmek için seyredilebilinir.Ne iyi ne kötü...

  • daha iyi olabilirdi ama gelecek tasviri eksik olmuş hakkaten bişey anlatamaktan çok veya geleceğe dair bişe anlatmaktan çok sağlam bi aşk hikayesine yönelmiş winterbottom.sonuçta çok derinliği yok ama sağlam olduu kesin.izlemekte yarar var

  • starr a kesinlikle katılıyorum bir kere filmin konusunu bir kenarı koyacak olursak (yanlış anlamayın kesinle atın gitsin demiyorum) mekan kullanımı, daha doğrusu şehrin kullanımı muhteşem. Nasıl çekimlerdi onlar resmen nutkum tutuldu. O kadar büyüleyici bir atmosfer, cidden görüntü yönetmenini kutlamak lazım. Konusu itibariyle de cidden aşkı uzun süredir böyle canlı anlatan bir film izlememiştim. Kesinlikle herkesle paylaşmak isterim, izleyim, pişman olmayacaksınız. (Sonundaki şarkı zaten bir coldplay hastası için olayı direk bitiriyor ya) I miss you!!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Code 46 filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Code 46 filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir