Coffee and Cigarettes

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Coffee and Cigarettes
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (128 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Farklı zamanlarda ve farklı mekanlarda insanlar hayat, müzik, sinema gibi konularda sohbet ederler. Fazla ortak noktaları olmayan bu insanların tek ortak paydası ise sigara ve kahvedir. Bazıları her ikisine de bağımlıdır, bazıları nefret eder, ayrıca bırakmaya çalışanlar, başlamayı düşünenler de eksik değildir. Hepsi birbirinden ilginç kısa filmler, kimi zaman son derece eğlenceli kimi zaman da beklenmeyen bir hüzün barındırmaktadır. Yönetmen bazılarında ciddi ciddi sigara ve kahvenin felsefesini yapmayı da ihmal etmez.

Jim Jarmusch, Amerikan Bağımsız Sineması'nın en heyecan verici isimlerinden biri. 2003 tarihli filmi birbirinden güzel kısa filmlerden oluşuyor. Bazıları eski tarihli olduğu için özellikle yönetmenin takipçileri tarafından çoktan kült statüsüne alınmıştı. Yönetmen bu konsept üzerine yeni kısa filmler de çekti ve hepsini bir uzun metraj gibi önümüze koydu. Her ne kadar birbirinden farklı filmlerden oluşsa da, onu tek bir film gibi de kabul edebiliriz. Hepsi kahve ve sigara gibi önemli iki ortak noktaya sahip ve birbirlerine bolca gönderme yapmayı da ihmal etmiyorlar.

Roberto Benigni, Steve Buscemi, Iggy Pop, Tom Waits, Cate Blanchett, Alfred Molina, Steve Coogan, GZA, RZA ve Bill Murray gibi oyuncuların neredeyse hepsi kendisini canlandırıyor filmlerde.

Birden çok izlemek isteyeceğiniz, kahve ve sigara üzerine yeniden düşünmenizi sağlayacak, son derece esprili, zekice ve özellikle son kısa filmin etkisiyle hüzünlü bir proje. Etkisi ve tadı ancak izlendiği zaman anlaşılabilecek filmlerden birisi.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • merak ettğim için izledim ancak beni pek tatmin etmedi beklediğim gibi eğlenceli değildi ister izleyin ister izlemeyin

  • Bitiminde insana hemen bir kahve yapıp, sigara yakma isteği doğuran jim jarmusch filmi.Sevdigimiz sanatcı ve oyuncuları guzel karakterli farklı rollerde ve şık mekanlarda görmek, hoş diyalogları izlemek zevkliydi açıkçası.

  • Jim jarmuschı seviyorsanız, bu filmi de seversiniz.7/10

  • Bu bir film mi bilmiyorum.Açıkcası edebiyattaki deneme tarzı gibi bir şey...Türüne dram demek ne kadar doğru olur onu da bilmiyorum. Bazı diyolaoglar usanç verici. Garip ve sıkıcı bir film bence (4/10)

  • Güzel filmler çekiliyor gerçekten sinemada bu da onlardan 10/9

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Coffee and Cigarettes filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Coffee and Cigarettes filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir