Çok Şey Bilen Adam

The Man Who Knew Too Much

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Çok Şey Bilen Adam
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (67 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tatillerini İsviçre'de geçirmeye karar veren İngiliz Bob ve Jill Lawrence burada Fransız Pierre Fresnay ile tanışırlar ve dost olurlar. Kısa bir süre sonra Fresnay öldürülür, ölümünden hemen önce ise Bob'un kulağına bir sır fısıldar: önemli bir diplomata Londra'da Albert Hall'da bir konser sırasında suikast düzenlenecektir.

Bu olaya şahit olan yabancı ajanlar Bob'un küçük kızı Betty'i kaçırarak onun bildiklerini açıklamamasını sağlamaya çalışırlar. Polise başvurmaktan çekinen Bob kızını kendi çabalarıyla kurtarmak ve suikastı önlemek istemektedir.

İngiliz yönetmen Alfred Hitchcock'ın dünya çapında tanınmasını ve Amerikan film endüstrisinin de dikkatini çekmesini sağlayan film olan 1934 tarihli Çok Şey Bilen Adam'ı yönetmen 1956'da daha geniş bir bütçeyle yeniden çekti.

Filmin ilginç bir yanı Abbott rolünde ilk kez bir İngilizce konuşan karakteri canlandırırken izlediğimiz Alman aktör Peter Lorre'nin filmin çekildiği dönemde İngilizce bilmemesi nedeniyle repliklerini fonetik olarak ezberleyerek rol yapmış olması. Çok Şey Bilen Adam - Man Who Knew Too Much, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Sadece filmin isminden dolayı özellikle arayıp ,bulup izleyeceğim film...

  • Bu filmin 2. versiyonunu aslında daha çok merak ediyorum. Bu versiyonda ise dönemin teknik yetersizliklerini saymazsak eğer incelikli öğeler yakalanıp filmden zevk alınabilir. Yine klasik bir hitchcock konusu ve yine gitgide artan bir heyecan. Çekildiği dönemde yarattığı heyecanı ve ilgiyi gözardı etmemek gerek...

  • "Çok Şey Bilen Adam" ın ilk versiyonu. Alfred Hitchcock'un ilk dönemlerinde çekmiş olduğu güzel bir. film. beyazperde'deki açıklamada da yazdığı gibi, usta, bu filmiyle Hollywood'un dikkatlerini çekmiş (tabi Hollywood'un dikkatini çeken tek filmi değil bu)...İyi bir senaryosu, iyi oyuncuları olan kaliteli bir film "Çok Şey Bilen Adam (1934)". Daha sonra 1956'da tekrar çekmiş bu filmi Hitchcock ve tabi ki daha büyük bir bütçeyle. 1956 yapımı olanı izlemedim henüz ama James Stewart'lı kadrosuyla eminim o da oldukça kalitelidir. Hatta arkadaşlardan biri 1956'da çekilenin daha güzel olduğundan söz etmiş. İzleyince nasılmış göreceğiz bakalım...Bu arada son bir not: Yukarıda beyazperde.com'un yazmış olduğu açıklamada film hakkında bilgi verilirken "...Kısa bir süre sonra Fresnay öldürülür, ölümünden hemen önce ise Bob'un kulağına bir sır fısıldar..." denmekte. Sanırım yanlışlıkla yazılmış zira, Fresnay ölürken Bob'un değil, Bob'un eşi Jill'in kulağına fısıldar sözü edilen sırrı :)))

  • hitchc0ck sinemasının ilk zamanlarından çok iyi bir örnek...oyunculuklar özellikle güzeldi..filmin, 1956 tarihli James Stewart'lı yeniden çevrimi daha güzel olsa da, bu film de çok çok iyi...çünkü hem çok düşük bir bütçeyle çekilmiş, hem de zamanı daha eski..bunlara rağmen süper denebilir yani..

  • Hitchcock aynı adlı iki filminden ilki,yani daha iyi olan orijinal versiyon(bana göre).Hitchcock bu filmden sonraki birçok filminde karşımıza çıkacak bir temayı ilk kez bu filmde geliştirdi;Birden,görünürde hiçbir çıkış yolu olmayan korkutucu bir durumda kalmış bir masum.Ayrıca soluk kesici kovalamacalar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Çok Şey Bilen Adam filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Çok Şey Bilen Adam filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir