Corto Maltese

Corto Maltese: La cour secr

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Corto Maltese
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (25 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tüm dünyanın belki de en çok onurlandırılan çizgi roman yaratıcısı olarak yaşayıp ölmüş olan İtalyan Hugo Pratt'ın en sevilen karakteri Corto Maltese sonunda beyazperdede. Kendisine yakışan bir uzun metraj çizgi filmde vücut bulmuş olarak.

1918 yılında Asya bir kez daha kaosa gömülmüşyür. Dönemin meşhur trenleri Rusya, Sibirya ve Mançurya arasında gidip gelmektedir. Bunlar arasından amiral Kolchak'ınki devrim karşıtı[resim1] hükümetin altınlarını taşımakta ve belayı mıknatıs gibi üzerine çekmektedir. Bu korkunç "hazine avında" Corto Maltese hayatının kurtaran Kızıl Fenerler'in yanında yer alır ve onlara yardım eder.

Ezeli düşmanı Raspoutine'le birlikte Corto, Çin'in gizli topluluklarını keşfedecek, sapkın olduğu kadar çekici bir rus düşesi ile tanışacak; aralarında Cengiz Han'ın bir varisi ve Amerikalı bir havacının da bulunduğu sayısız insanın hayatından geçecek.

Corto Maltese, Hugo Pratt'ın sinemaya ilk adaptasyonu değil. Pascal Morelli'den önce, 1990'da Pratt'ın son dönem eserlerinden "Jesuit Joe", Olivier Austen tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

Hugo Pratt'ın ayrıca sinema oyunculuğu da mevcut. Bunlar arasında Luigi Scattini'nin "La nuit de la Haute Marée"si ile Giancarlo Santi ile Santini Ferrucio'nun "Caro lei quando c'era lui"sinin yanısıra; "Köprü Üstü Aşıkları"yla hatırlayacağınız yönetmen Leos Carax'ın "Kötü Kan"ındaki mafya katili rolü de var.

Çizgi romanların sinema ve TV uyarlamalarına adanmış forum alanı için buraya tıklayın!Filmle bağlantılı Çizgiroman.gen.tr haberlerine ise buradan ulaşabilirsiniz...

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Rafine arkadaşım belli ki burada yenisin. O zaman başkalarının beğenileri kendi beğenisiyle uyuşmadı diye kişisel hakarete girişen üyelerin forumlarda 'köyün delisi' muamelesi gördüğünü hatırlatalım.

  • teknik açıdan yetersiz olmadığı gibi, bir çizgi roman albümü, özellikle de Corto Maltese ancak böyle uyarlanır işte.. Müthiş!!!Bundan sıkılanlar, muhtelemelen Vidocq'tan da sıkılmış olanlara bir çift sözüm var: şimdiye kadar ki hayatınızı daha verimli geçirmiş olsaydınız; verili ve kolay olanın yanına değişik kültürleri tanıma adına çaba harcasaydınız, bu tip rafine lezzetlerden tad alma zevkinden mahrum kalmazdınız....

  • teknik açıdan yetersiz tarafları bulunan, senaryosu "Corto X'in eline düşer, sonra kurtulur; ardından Y'nin eline düşer, ondan da kurtulur" şablonu üzerinde ilerlediği için yetersiz; ama özellikle açılışı, renk kullanımı açısından başarılı sayılabilecek; doğrusunu isterseniz, vasatın üstüne pek çıkamamış bir filmdi. Beklentileriniz gerçekleri görmenizi engellemesin...

  • Ağır temposu, atmsoferi tam Corto'luk. Festivalde salonun tıka basa dolu olacağını sanıyordum ama olmadı. Demek Corto'yu bilmeyenler epey fazla. Yelkenlideki aksiyon sahnesi çok zarifti ama film fena halde esnetiyordu. Kitabı okurken sıkılınca insan bırakıp devam ediyordu ama filmde öyle bir şansınız yok. Hugo ustaya ve animatörlere saygımızdan sabredip sonuna kadar izledik.Corto'yu tanımayanlar için değil elbette....

  • pazar sabahina bilet bulabilenler 5 milyona izliyor, benim gibi programi incelemeden bilet alanlar tam parasini bastirip iki katına izliyor. sanırım ben filmi sizden daha fazla beğenicem:)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Seslendirenler ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Corto Maltese filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Corto Maltese filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir