Danton

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Danton
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (15 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Robespierre'in önderliğinde Halk Koruma Komitesi bir çok infaza sebep olmuş ve ülkede terör estirmiştir. Bunu öğrenen Danton ülkesinin geri çekilmesinden dolayı Paris'e 1973 Kasımında geri dönmüştür. Arkasına halkın da desteğini alan Danton daha önceki müttefikleriyle çatışmaya girer. Ancak Robespierre, Danton ve yandaşlarını yakalayarak devrim mahkemesi öncesi giyotinle idam etmeye çalışır.

Yönetmen Andrzej Wajda, oyuncu Gérard Depardieu ve devrim filmi Danton birçok ülkede ödül almıştır. Danton - Danton

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Fransız Devriminin Robespierre dönemini anlatan enfes bir film.. Oyunculuklar müthiş! Avrupa tarihine ilgi duyanların bir solukta izleyeceği harika bir politik sinema.. 9/10

  • Öncelikle böyle güzel ve az bilinen bir filmi herkes izlemeli diyeceğim.Filme gelirsek; benim gibi Fransız Devrim i ile yakından ilgilenenler filmi izlerken hiç sıkılmayacaklardır. ama o dönem hakkında pek bilgisi olmayanlara sözüm bir ön araştırma yapıp izlemeleri.Gerard ın oyuncluğu çok güzel, Filmin kurgusu da güzeldi. Filmdeki bir çok sözü not aldım, bir çok sekansı geri sarıp izledim; anlayın yani. Bence kaçırılmaması gerek. 8,4/10

  • Dönemin olaylarını çok gerçekçi bir şekilde yansıtıyor. Robespierin yaşadığı ev, Dantonun Depardiuya olan fiziki benzerliği, vs. hepsi çok iyi düşünülmüş. Özellikle Fransız devrimiyle ilgilenenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Danton filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Danton filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir