Davaro

2 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Davaro
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 9.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (199 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Memo, sözlüsü Cano'yla evlenebilmek için toplaması gereken başlık parasını toplayıp Almanya'dan nihayet dönmüştür. Bir an önce evlenmek istiyordur. Fakat töreye göre, babasını öldürmüş olan ve o anda hapiste olan Sülo'yu öldürmeden evlenmemelidir. Hapisten çıktığı an Sülo'yu öldüreceğine söz veren Memo aslında Sülo'yu öldürmek istememektedir.

Evleneceği gün Sülo'nun köye dönmesiyle her şey alt üst olur. Bir türlü Sülo'yu öldüremeyince, Sülo da Memo'yu bir dümene ikna eder. Memo Sülo'ya kurusıkı sıkacaktır ve Sülo da ölü taklidi yapıp, sonra da köyü terk edecektir. Böylece Memo Cano'yla evlenir; fakat tabii hemen tutuklanır. Bundan sonra ise Memo ile Sülo'nun köyden şehre macerası başlar…

Müziklerini Cahit Berkay'ın yaptığı Kartal Tibet'in yönettiği yapım, töre, eşkıyalık ve kan davası kavramlarını irdeleyen ve bu konuda çok güzel mesajlar içeren bir komedi.

Davaro -Davaro

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kaç defa seyredilse de yine de sıkılmadan seyredilecek bir komedi filmi

  • bir toplumun sosyolojik analizini ekrana yansıtırken bunu komedinin kendine has üslubuyla dile getirmek zor bir uğraş. 10/10

  • Türk sinemasının komedi filmlerinin gözdesi.

  • böyle bir film zor gelir ya,diğer tüm eski türk filmleri bir yana davaro bir yana benim için,şener şen kemal sunal ve yan rollerde adile naşit,ayşen gruda vs. filmde o kadar efsane sahne var ki her biri hemen ezberlerimize yerleşiyor.mutlaka izlenmesi gereken bir türk filmi.

  • Şener Şen ve Kemal Sunal ikilisinin yeri ayrı gerçekten, birbirlerine o kadar iyi uyum sağlıyorlarki.İzle, defalarca izle, izledikçe dahada kıymetlensin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Davaro filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Davaro filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir