Doğu Batı

Est - Ouest

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Doğu Batı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (23 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1946 Haziran'ında Stalin, yurt dışına göç etmiş Rusları anavatana dönmeye davet eder.Fakat bu bir tuzaktır: Fransa'dan gelen bir gemi dolusu insan Odessa limanına ulaşır ulaşmaz ya hapse ya idama yollanır. Tek istisna, bir doktor ve ailesidir.

Kiev'e gönderilen Rus doktorun Fransız eşi bir an önce Fransa'ya dönmek ister, fakat kocası buna izin verilmeyeceğinin farkındadır.

Uzun zaman boyunca kaçış planları yapan kadının güzelliği, kocasının soğukkanlılığı ve bir takım tesadüfler, KGB'ye rağmen özgürlüklerini elde etmelerine yetecek midir acaba?

Sovyet tarihinden ilginç bir kesit, inatçı bir özgürlük umudu...

Doğu Batı - Est-ouest

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • DÖNEM FİLMİ SEVENLERE...

  • film aslında seyredilebilir bir özellik taşısa da çok abartılacak bir yanı olmadığını düşünüyorum.Yalın bir film olduğu için insanda çok büyük bir etki uyandırmıyor bu yüzden bir başyapıt seyrettiğiniz hissini uyandırmıyor.Zaten bence öyle bir iddiası da yok iyi bir tv filmi olabilir ve sovyet rusya ile ilgili güzel ayrıntılar da verebilir ancak hikaye ve kurgu ve yönetmenlik vasatın biraz üstünde...ancak sönem filmlerini sevdiğim için ben zevkle seyrettim.Türü sevenler için tavsiye edilebilir ama şiddetle önerdiğim söylenemez.

  • Rus sinemasını,filimlerini anlamak icin rus kulturunu,rus tarihini iyibeilmek lazım.II dunya savaşdan sonrakı sovyet insanın yaşadıgısıkıntıları bence filme guzeluyarlamıslar.ünlü oyunculardan oleg menshikov ve sergei bodrov ustalıkları filme baska bır zevk katıyor.film kısaca sovyetlerin askeri ve teknolojik acıdan yakaladıkları basarıların gercek kahramanlarını gosteriyor. sistemin yürümasi cin ezilen halk,savadan sonra bir an önce kalkınmaya calışan devlet..hiç de o kadar kolay gözükmüyor. film gerçek bir sanat eseri. pembe kahramanlardan farklı olarak sabr etmesini bilen, ailesini tehlikeden uzaklatımak icin her seye katlanan bir sovyet insanı. yeni rus sinemasını sovyet sinemasından ayıran ozelligide büyük regmin ayakta durmasını saglayan insanların hayatını mizahi ve romantik acıdan degilde realizmi ön planda tutarak aks ettirmesi. Film rus sinemasının fırtına öncasi sessizligi

  • anlattigi hikaye olsun, oyuncularin performanslari olsun seyirciye birsey veremeyen vasat bir film. Zamaniniz bolsa izleyin derim... (3/10)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Doğu Batı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Doğu Batı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir