Dönüş

The ReturnVozvrashchenie

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Dönüş
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (436 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Vanya ve Andrey babasız büyümüş iki kardeştir. Bu durum birbirlerine daha fazla düşkün olmalarına sebep olmuştur. Rusya'da, yaşadıkları mahallenin diğer çocuklarıyla pek iyi anlaşamazlar.

Bir akşam eve döndüklerinde onları bir sürpriz beklemektedir. Yıllar sonra babaları dönmüş ve onları beraber çıkacakları bir tatile götürmek istemektedir. Sadece fotoğraflardan tanıdıkları babalarına kavuşma fikri, ilk önceleri çok heyecan ve coşku vericidir. Annelerinin de onayını alan iki kardeş babaları ile beraber tatile gider. Fakat içlerindeki baba özlemi tahmin ettikleri gibi dinmez. Babaları tarafından sürekli sorgulanmaları ve alışık olmadıkları baskılar yüzünden araları gitgide açılır.

Dönüş, 2004 Venedik Film Festivali dahil olmak üzere, katıldığı bir çok festivalde en iyi film ödüllerini topladı.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • filmi buradan aldığı yorumlar gayet iyi diye seyrettim fakat ben fazla beğenmedim yani filmi pek anlayamadım sanki .Bunun dışında akıcı bir film olduğunu düşünüyorum puanım 5/10 :(

  • son derece ve sade bir üslüpla etkili-sıradısı bir baba-oğul ilşkşisini yüzümüze tokat gibi vuran keskin bir dram..10/10

  • gerçekten çok iyi bir yönetmen..dönüş filmi bunu gözler önüne seriyo zaten..sürgün filmi de listemde en yakın zamanda izleyeceğim..

  • Bu yönetmeni dikkatle takip etmek gerekir. Film hangi koşullarda ve hangi beklentiyle izlendiğiyle ilgili çeşitli değerlendirmeler almış. Ben önyargısız izledim ve beğendim. Bu filmi zileyen ve beğenenlere yönetmenin bir başka filmi olan Sürgünüde öneririm.

  • iyi yönetmen olmanın ne kadar zor olduğunu -ve herkesin olamayacağını- küçük çocuğun oyunculuk performansını gördükten sonra yeteneğin doğuştan geldiğini gösteren, bittikten sonra kalpte kocaman tortu bırakan şaheser...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Dönüş filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Dönüş filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir