Double Indemnity

0 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Double Indemnity
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (67 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Phyllis Dietrichson, sigortacı Walter Neff'i baştan çıkararak kocasını birlikte öldürmeye ve onun kaza sigortasından gelecek parayı paylaşmaya ikna eder. Cinayet planlandığı gibi gider, fakat ikilinin birlikteliğinin ilk günlerinden sonra ikisi de birbirinin hareketlerinden şüphe duymaya başlar.

Walter'ın patronu Barton bu sigorta vakasını araştırmaya koyulunca ikilinin karşı karşıya olduğu durum daha da karmaşıklaşır. Billy Wlder'ın yönettiği film, senaryosundan kamera önüne, olağanüstü bir ekibi biraraya getiren bir sinema klasiği. Double Indemnity - Double Indemnity

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • İzlenebilecek en iyi filmlerden birisi. Film tarihindeki değerini biraz da film noir aracılığıyla kazanmış olan bu film, karanlık sahneleri, ışık oyunlarını kullanım biçimi ve femme fatale karakteri ile, sonraki noirlara öncülük etmiştir.Filmde doubling metodu kullanıldığı iddia edilmektedir, birçok sahnede MacMurray ve Stanwyck birbirini tamamlayan bir planla hareket ederler. Ayrıca Robinsonın iyi karakter, Stanwyckin kötü karakter olduğu ve MacMurrayin bu arada gidip gelerek ruh hali yaşadığı iddia edilir. Yani film aynı zamanda bir iyi ve kötü mücadelesidir. Filmde kullanılan ortamlarsa, karakterlerde hapsolma etkisi yaratmakta, çoğu karakter bulunduğu mekandan dış dünyaya kapalı perdeler ve camların arkasından bakmaktadır. MacMurrayın suça çekilme süreci ise, klasik bir noir temasının mutlak yansımasıdır.

  • film tesadeüfen elime geçti.daha önce hiç duymamış ve film hakkında hiçbir bilgi edinmemiştim.ancak izleyince resmen filme hayran kaldım.bulabilirmisiniz bilmiyorum ancak aranan filmler listenize ekleyin.

  • film noir denilen türün ilk ve en önemli temsilcilerinden biri.izlenmeli...

  • Muazzam tiplemeler ve diyaloglarla dolu bir kara film şahaseri....

  • Bir sigortacı,bir müşterisinin karısıyla,kadının kocasını öldürüp sigorta parasını paylaşmak için anlaşır.1940'lı yılların Film-Noir'inin ilk,öncü ve en çarpıcı örneklerinden biri.Hem gerçekçi hemde özenli bir stilizasyona sahip bir cinayet şaheseri.Ne yaparsanız yapın ölmeden önce bu filmi görün.İyi Seyirler.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Double Indemnity filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Double Indemnity filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir