Dövüş Kulübü

Fight Club

16 kişi izlemiş. | 18 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Dövüş Kulübü
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 9.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (6203 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş kulübünün ikinci kuralı da, kulüp hakkında konuşmamaktır...

Filmin baş kişisi, sıradan hayatının girdaplarında bunalımlar geçiren bir sigorta müfettişi olan Jack, Kanserli olmadığı halde, uykusuzluğunu yenmek ve hayatına anlam katmak adına, kanserlilere moral destek sağlayan terapi gruplarına katılır. Orada, Marla Singer adlı bir kızla garip bir yakınlık kurar.

Bir iş gezisi dönüşü ise, Tyler Durden adlı egzantrik karakterle tanışır. Durden, Jack'in olmak isteyip de olamadığı adam gibidir. Tyler'ın girişimleriyle bir yeraltı faaliyeti olarak başlayan dövüş kulübü, Jack'e hayatında yepyeni kapılar açacaktır... Ve tabii, bu kapılardan ister istemez Marla geçecektir... Fakat... Tyler Durden gerçekte kimdir?

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kaybedecek bir şeyiniz varsa asla özgür olamazsınız...

  • Farkındalık hissini artırırken ,bir sürü şeklinde yaptığımız benzer şeyleri sorgulatarak sahip olduğumuz şeylerin bizleri esir aldığına dikkat çeken ve kapitalizmin çekiciliğinin özgürlüğümüzü de satın aldığına işaret eden 'dövüş kulübü' dövüş sahnelerinde içimizdeki düşmanla çarpışmakta.

  • kişilerin kapitalizmin empoze ettiği değer yargılarının olumsuzluklarını keşfedip, bu sistemden kopabilme yetilerini geliştirmelerine vesile olacak bir tarikatın, o kişilerin aynı zamanda kimliksizleştirilmiş ve sorgulamayan birer koyuna dönüştürülmelerine yol açmasının hikayesidir fight club. bu anlamda da, bir şekilde güce kavuşmuş insanın faşizme, bu gücün etkisine giren insanların da koyunluğa olan yatkınlığını bir kez daha yüzümüze çarpan bir ironiyi sergilemektedir.

  • durden efsanevi biri =) edward norton un parladığı,psikolojik ağırlıklı oldukça sağlam bir film hatta en iyi psikolojik gerilimlerden =)

  • bu filmi izlememiş insan evlatları yaşamış sayılmamalı bence. ölürse tekrar geri gönderilip izlemeli. o derece.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Dövüş Kulübü filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Dövüş Kulübü filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir