Dr. Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

1 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Dr. Parnassus
13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (184 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

The Imaginarium of Doctor Parnassus günümüzde geçen bir fantastik ahlak hikayesidir. İzleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü 'Imaginarium'un ve Dr Parnassus'un hikayesini anlatmaktadır.

İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick'in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır.

Dr. Parnassus- The Imaginarium of Doctor Parnassus

GaleriYorumlar
  • benim için biraz buruk bir film devamını getiremeden öldü h.ledger:(

  • Çok farklı ve değişik bir film..Sıkılmadan bitirebileceğiniz bir yapım,ben keyif aldığımı söyleyebilirim..

  • 3/10.Bu filmin ilk bölümü tam bir rezalet.En azından ikinci bölümü biraz daha iyi.Hiçbirinize önermem.

  • Tek kelime ile mükemmel kotarılmış bir film. Ledgerın ölmesi filmi zora sokar sanmıştım ama geçişler mantıklı ve güzel olmuş. Kızı Val yüzüyle filmi çok farklı bir yere çekmiş.Yani tanrıça heykellerindeki bir yüzü var ve onda bu sihirli hikaye için inanılmaz olmuş. Son zamanlarda izlediğim ve baştan sona akan bir hikaye olmuş ustandan.

  • Filmin konusu daha ziyade seneryo ve kurguda durmak lazım...hayaller,hırs,ego,vazgeçebileceklerimiz.....ben filmi beğendim peqde sıkılmadım sıkılan insanlardan ziyade zevk aldım filmden,birde o 3 dk,bu 5 dk gözüktü takıntısı yapmadım...başarılı bir film,izleyin,zararı dokulmaz!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Dr. Parnassus filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Dr. Parnassus filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir