Dünyayı Kurtaran Adam

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Dünyayı Kurtaran Adam
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (801 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Çetin İnanç'ın artık dünya çapında üne kavuşmuş fantastik filmi Dünyayı Kurtaran Adam, iki kahraman Türk pilotunun uzaylılara karşı mücadelesinin öyküsünü hiçbir devamlılık, mantık ve estetik kaygısı gütmeksizin anlatıyor. 70'lerin Yeşilçam'ının Hollywood bilim kurgu öykülerinin düşük bütçeyle adapte edilmesiyle oluşan fantastik filmler geleneğini "mükemmelliğe" taşıyan 1982 tarihli yapım son yıllarda tüm dünyada "trash" film meraklılarının gözdeleri arasında girdi.

Dünyayı Kurtaran Adam'ın başında Star Wars'dan alınan sahneler eşliğinde bir anlatıcının sesinden filmin nasıl bir gelecek kurgusu içinde geçeceğine dair ipuçları verir. Birbiriyle çelişen, çoğunlukla anlamsız ve bozuk cümlelerle ifade edilmiş gelecek tasvirlerinin hemen ardından dünyayı bilinmeyen güçlere karşı savunmakta olan iki kahraman Türk savaşçı Cüneyt Arkın ve Aydemir Akkaya'yı uzay araçlarının içinde görürüz.

Uzay araçları hasar gören Akkaya ve Arkın terk edilmiş görünen bir gezegene - burunları bile kanamaksızın - düşerler. Kendilerine saldıran gladyatörlere karşı Raiders Of The Lost Ark'ın müziği eşliğinde kahramanca bir savaş verdiklerinde artık Dünyayı Kurtaran Adam'ın benzersiz bir fantastik yapım olduğuna eminizdir...

Dünyada Shocking Videos etiketi altında pazarlanan film için Türk Star Wars'u tabiri kullanılıyor. Son yıllarda bir devam filminin de gündeme geldiğini ve önümüzdeki 1-2 yıl içinde filme dair somut adımlar atılabileceğini hatırlatalım. Dünyayı Kurtaran Adam - Dünyayı Kurtaran Adam

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Ben bu filme 10 puan vermişim. Şimdi düşündüm 1 puan da verebilirmişim. Yani öyle bir film hem 10 puan hem 1 puan. Ama iyi ki çekilmiş böyle bir film. Başta Cüneyt Arkın olmak üzere bu filmi çekme cesareti gösteren herkesi tebrik ediyorum.

  • çok eğlendiğim bir filmdir. evil dead serisi nasıl korkutmayı amaçlanıp eğlenceyle izleniyorsa bu filmde benim gozümde oyledir.

  • Söylenicek çok şey var bu Adam için.İlk önce Çetin İnancı anlamak lazım Türk sinemasında bi kıvrımdır Anlanması izlenmesi gerekir.Dalga geçmekten çok anlamak gerekir diye düşünüyorum.Kült bir film bence.Kısaca - enteresan- film.

  • dnzckmk1903 arkadaşa kesinlik katılıyorum hayatımda izledim en güsel flim komik olarak yerlere yattım flimi izlerken harika bir flim tamm kostümler mekan çok kötü ama bırakın flim sizi alıp götürsün görceksiniz flim bir daha izlemiyeceksiniz ama kesinkez bir şey var çok gülceksiniz:D

  • yahu bu filmi eleştirenleri hiç anlamıyorum. çok ciddiye almışlar bu filmi. sadece gülmek için izleyin. valla koptum ben izlerken:)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Dünyayı Kurtaran Adam filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Dünyayı Kurtaran Adam filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir