Düşler, Tutkular & Suçlar

The Dreamers

0 kişi izlemiş. | 70 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Düşler, Tutkular & Suçlar
  • IMDB Puanı : 7.2 / 10
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (507 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Öğrencilerin sesini yükseltmeye başladığı, o ünlü 68 Baharı'ndayız. Isabelle ve erkek kardeşi Theo, bohem aileleri tatilde olduğu için Paris'te yalnız kalmışlardır. Matthew isimli Amerikalı bir öğrenciyi evlerine davet ederler. Üçünün de ortak özelliği ise filmlere olan düşkünlükleridir.

Zamanla, konukla aralarındaki ilişki tutkularının peşinden cinselliği tüm yönleriyle keşfedecekleri arzu dolu bir oyuna dönüşür. Dışarıda ise devrim sesini çoktan yükseltmeye başlamıştır. Düşler, Tutkular & Suçlar - Dreamers, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • izleyeli bi kaç ay oldu ama düşünüyorum da neydi bu filme beni götüren diye..afişi desem yalan olmaz sanırım..filmi izlerken çok sıkıldığımı söyleyemem yanlız yönetmenin güttüğü kaygıyı anlayamadım..dewrime ne yönden bakmış yada bakmaya çalışmış mı onu anlayamadım..havada kalan bi çok yönü war bu filmin bence..cinselliği değil belki ama çıplaklığı oldukça abartılı kullanmış bertolucci,2. yarı özellikle odaklanmış buna..tek aklımda kalan 2 kardeşin kendi içlerinde cinselliği ne kadar kapalı we bağnazca görüpyaşayamamışlıklarıydı..bedenlerine ait olmayan ruhları taşıyo gibiydiler..

  • Büyük yönetmenlerin neden büyük olarak anıldıklarını anlatabilecek filmlerden biri olarak görebiliriz ''the dreamers'' ı. Oyuncuların muhteşem seçimi, arkafonun gerçekten arkada ve heran anımsatılarak, ön planda yaşanan 3 kişilik radikal bir aşkın kusursuz anlatımı, eski filmlerden alıntılar, hendrixten, joplinden, the doors'tan müzikler, keyif ve merak sürekli üst düzeyde tutularak seyircinin dikkatinin sürekli filmde olması gibi birçok özellikleri içermesiyle ''the dreamers'' filminin usta elinden çıktığı apaçık ortadadır.İkiz kardeşler arasında olan ilişki filmin başında ensest bir ilişki olarak düşünülebilinir ancak film ilerledikçe bertolucci'nin kardeşler arasında olan gerçek, saf ve yaşanılması muhteşem bir aşkı bize ne kadar güzel anlattığını görebiliriz. Film içerisinde yer alan ufak ayrıntılarla, insanların kişiliklerinin durumlar karşısında aldığı değişiklikler, tepkiler gerek aile içinde gerekse 3'lü içinde ve toplumun o zamanki sosyolojik durumu da göz önüne alınarak güzel vurgulanmıştır. Isabelle'nin heykel olduğu o sahnenin ise muhteşem bir sinema adamının beyninden çıktığını ve unutulmaz sahneler arasında yer alıcağını düşünüyorum. Az bulunur derecedeki zarif güzelliğiyle ve oyunculuğuyla Eva Green'in de bu filmle ünlü bir aktris olmaya giden ilk adımı attığını söyleyebiliriz.Özetle keyifle izlenecek çok iyi bir film diyebiliriz.

  • NİÇİN?niçin sadece hemen cinsel içerikler söz konusu oluyor anlayamıyorum.bence bir oyuncunun yeteneğini yapabildiği rollere göre anlayabiliriz.ve bir oyuncunun oynayabildiği en zor film türü cinsel öğeler taşıyan filmlerdir.ve oyuncu eğer bu tarz filmlerde oynayabilirse kendini daha iyi ispatlar.bende oyuncu olmak istiyorum ve bu tarz filmlerde çekinmeden oynardım.iki kardeş arasında geçenler çok şaşırtıcı.ikiz olmaları bunu nasıl tetiklemiş bilemiyorum.hepimizin küçük yaşlarda cinsel oyunlar oynadığı olmuştur.bu iki kardeş de kardeşlik ve cinsellik olaylarını birbirleriyle karıştırıyorlar.aralarına girenleri(mattheus hariç)kıskanıyorlar.ama zamanla yaptıklarının yanlış olduğunu zamanla anlıyorlar.mıchael pitt rolüne iyi oturmuş.ona bakınca leonardo di caprio'ya bakmış gibi oluyorum.çok şeker bir çocuk.3 üde film tutkunu.benim gibi.bu çok iyi.politik mesajlar beni pek ilgilendirmedi.yetişkinliğe geçerken yapılan sex oyunları çok gerçekçi.tam oturmuş.yalnız birşey yarım kalmış .o da mattheus(nasıl yazıldığını unuttum.) ve theo arasında sanki yasak bir ilişki doğuyordu ve yarım kaldı.theo mattheusa aşık gibiydi. çok ilginç.kısacası 3 genç arasında geçenler çok enteresan.izlemenizi tavsiye ederim.

  • Bu film sinemayı seven ve dışarda olanları umursamayan benim gibi hayalcileri fazlasıyla memnun edebilecek bir film.Cinsel içerikli olması ve yönetmeninin fransız sinemasından etkilenen bir italyan olarak bir çok filmi anması bu filme değer katan unsurlar.Oyuncuların performansları ayakta alkışlanacak cinsten.Bu filmde en sevediğim sahnelerden biri ikizlerin diğer çocuğu aralarına kabul edip yönetmenin tıd browning'in freaks'ından bie sekans verdiği sahne,we expect him one of us.

  • Birkaç yorumu okudum. Genelde cinsellik üzerine yazılmış. Ben filmi sadece bu yönden görmüyorum. Cinsellik sadece bir takım şeyleri anlatmakta bir araç olarak görüyorum. Genel olarak filmi beğendim. Atmosferi çok güzel. Eski filmlerden görüntüler, sinema tartışmaları, saçma sapan oyunlar bence filmi iyi bi film yapmış. Politik kısmına ise pek karışmak istemiyorum. Mesaj versin veya vermesin pek de ilgilenmiyorum.Ayrıca Isabelle rolündeki Eva Green çok güzel oynuyor... 8/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Düşler, Tutkular & Suçlar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Düşler, Tutkular & Suçlar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir