Duygudan da Öte

Ae Fond Kiss...

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Duygudan da Öte
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (98 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Glasgow'un kaliteli gece klüplerinde DJ'lik yapan Casim, Pakistan'dan göç etmiş bir ailenin oğludur. Kız kardeşinin müzik öğretmeni Roisin ile tanışınca hayatı tamamen değişir. Birbirlerine sırılsıklam aşık olan iki genç, ailelerinin kültür farkını aşabilecekler midir?

Casim'in ailesi, geleneklerine ve dinlerine son derece bağlı bir yaşam sürmektedir. Roisin'in ailesi ise sıkı bir Katolik'tir. Casim, ailesinin Müslüman olmayan 'beyaz' bir kadını, Roisin de ailesinin Müslüman bir Asyalı'yı kabul etmeyeceğini bilmektedir. Duygudan da öte olan bu durumu engelleyemezler ve ilişkileri ortaya çıktığında yaşanan kültür çatışmalarının boyutu, çok ileri noktalara varır.

Usta İngiliz yönetmen Ken Loach, özellikle 11 Eylül'den sonra daha da barizleşen kültür çatışmaları üzerine etkili bir çalışmayla beyazperdede. Ken Loach, oyuncu olarak özellikle Glasgow'da yaşayan ve filmde anlatılmak istenen duyguları bizzat yaşamış insanları seçmeye özen gösterdiklerini belirtiyor.

Duygudan da Öte- Ae Fond Kiss

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Son zamanlarda izlediğim en güzel film.Kültür,din ve etnik köken ayrımı dinlemeyen bir aşk.Aşk her engeli aşabilir mi?Birbirlerini bulan ve seven iki genç insan ailerinin mahvolması,iş hayatının bitmesi karşılığında yine sevmeye devam ederler mi?Sırf başkaları mutlu olsun diye sevmediğimiz biriyle evlenip mutsuzluğun ve acının gölgesinde yaşamalıyız?Yoksa tüm dünyayı karşımıza alıp aşkımızı mı yaşamalıyız?Bu sorulara cevap arıyorsanz bı filmi izleyin.Mutlaka izleyin.

  • Ken Loach filmografisinin zayıf halkalarında biri olsa da iyi bir film sayılabilir.Sınıf ayrımını bu sefer ırk üzerinden işleyen Loach oyunculardan yine maksimum yararlanmış.

  • Günümüzde çok tuhaf karşılanılan bir sahne oynanmış bu flimde aslında flim o kadar anlamlı bir şekilde ifade edilmişki sanki günümüz insanlarına hitap ediyor hiç bir sevginin aşkın arasına din ve ırk ayrımı giremeyeceğini açıkca ifade etmiş süper bir flim.....>>>

  • Filmi çok begendiğimi söylemek isterdim ancak çok güzel lafını bence haketmiyor film kesinlikle daha iyi olabilirdi özellikle oyunculuğun daha iyi olması gerekir ve hikaye üzerinde biraz daha çalışılabilirdi.Yinede anlatttığı konu bakımından iyi denilebilecek bir film.Herşeye rağmen izlenme değer

  • Bence filmi yapmalarının en büyük amacı gereken sosyal mesajları vermekmiş heralde bunu gerçekden de çok ii olarak başarmışlar gereken mesajlar fazllasıyla veriliyor.Batı insanın doğuya doğu insanında batı ya karşı düşüncesi açık açık ortada.Baş oyuncuların performansı fena sayılmaz ancak genel olarak bakıldığında çok iyi denebilecek kadar bir oyunculuk kalitesi yok ortada ve bence olayların akışında da bazı kopukluklar göze çarpıyor bence film kesinlikle daha iyi yapılabilirdi ancak herşeye rağmen film iyi sayılır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Duygudan da Öte filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Duygudan da Öte filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir