Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man WomanYin shi nan nu

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Eat Drink Man Woman
 • IMDB Puanı : -
 • Filmin Puanı : 6.8 /10  - filmin yorumlarını oku
 • Filmi Oyla :
   (20 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Ang Lee'den eski nesil yeni nesil çatışmasına dair önemli bir film. Aile temasına yakınlığı ile bilinen Ang Lee'nin Hollywood'da zaferler kazanmadan önce Uzakdoğu'da çektiği en önemli filmlerinden birisi.

Üç yetişkin kızı ile beraber Taipei'de yaşamakta olan Chu, pazar günlerini ailesi için lezzetli yemekler hazırlayarak geçirir. Aile, her pazar akşamı Chu'nun geleneksel Çin mutfağının en güzel örnekleri ile donattığı sofranın başında toplanır. Birbirinden oldukça farklı hayatlar yaşamakta olan dörtlü, aslında hayata karşı genel bir isteksizlikle boğuşmaktadır.

Bu isteksizlik onların yedikleri lezzetli yemeklerden tat almalarını da engeller. Eski bir aşçı olan Chu'nun en büyük kızı Jia-Jen, kendini Hıristiyanlığa adamış bir kimya öğretmenidir. Ortanca kızı Jia-Chien bir hava yolu şirketinde yöneticilik yapmakta ve Jia-Jen'e kıyasla oldukça dışa dönük, özgür bir hayat yaşamaktadır. Chu'nun küçük kızı Jia-Ning ise bir hamburgercide çalışarak, geleneksel Çin mutfağına bağlılığıyla dikkat çeken babası ile belirgin bir zıtlık oluşturmaktadır. Chu yaptığı yemeklerle ailesini bir arada tutmaya çalışsa da, kızlarının tek isteği kendi kişisel dünyalarına gömülmek ve evden uzaklaşmaktır. Ancak hayatlarında yaşanacak hiç beklenmedik değişiklikler, aile bireylerini kendi küçük dünyalarını terk etmeye ve birbirleriyle iletişim kurmaya zorlayacaktır.

Eat Drink Man Woman, Ang Lee'nin "en iyisini babalar bilir" sözünden yola çıkarak çektiği üçlemenin son filmi olma özelliğini taşıyor. En İyi Yabancı Film dalında Ang Lee'ye ikinci Oscar adaylığını getiren film, aynı dalda Altın Küre'ye ve İngiltere'nin en saygın sinema ödüllerinden BAFTA'ya da aday gösterildi. Eat Drink Man Woman - Eat Drink Man Woman

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Oyuncular ve ekip

  tümü >>

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Hayranları
  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
  Mynet sinema kalitesiyle Eat Drink Man Woman filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Eat Drink Man Woman filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir