El Topo

El TopoEl topo

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

El Topo
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (22 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Oğluyla birlikte yolculuk yapan bir silahşör, bir kadının hayatını kurtardıktan sonra, çöllerin en sıkı dört silahşörüyle karşı karşıya gelmek durumunda kalır.

Silahşör türlü meziyetleri olan bu adamları yok ettikten sonra ise yeraltına sığınmak zorunda kalır. Dışlanmışların ininde onu manevi bir uyanış beklemektedir. Gözlerini açtığında, dünyayı değiştirmek ve oğlunu bulmak üzere planlar yapmaya başlar.

Sıradışı sinemacı ve çizgi romancı, tarot uzmanı ve ruhani önder Alejandro Jodorowsky'nin başyapıtı bildiğimiz western filmlerine hiç banzemiyor. Doğu kültüründen ve gizemciliğinden etkiler taşıyan yapım için "Spagetti Eastern" demek hiç yanlış olmayacaktır. El Topo - El Topo

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • yorumlarınızdan yola çıktım ama arkadaşlar sizin kadar hoşlanmadım. alayamadım konuyu film izlerken konuyu öğrenmeye çalışırım bunu anlayamadım.

  • Sürrealizmin doruklarında bir western ziyafeti "El Topo". Başta David Lynch olmak üzere birçok sinemacı etkilemiş bir film. Fazla kafa yormadan izlendiğinde de keyif verici. Alışılmışın dışında filmler izlemek isteyenler için, biçilmiş bir kaftan. Bu arada herkesin sevmeyeceğinin garantisini de verebilirim....: Sen kimsin?El Topo: Ben Tanrıyım.

  • Benden önce yazan sevgili gataa ya ve telli ye katılıyorum ve bişi eklemek istiyorumBu Jodorowsky nin filmlerine bence ciddi ciddi analizler getirmek çok zor ve anlamsız..Film anlatımıyla buna izin vermiyo çünkü..Ayrıca o kadar çok katmanlı ve çok yönlü filmler ki(mesela bu film) her izleyen ayrı şeyler okuyabilir..El Topo , analiz etmenin bence gereksiz olduğu , her izlenişte başka şeyler kapılabilicek , sıradışından da sıradışı bir film..Bir karma..Sinema tarihinin keşfedilmeyi bekleyen cevherlerinden..10/10

  • filmi daha yeni izledim kesinlikle sinema ile klasik seyirci prototipinden kurtulmak isteyen şahsı muhteremlerin kaçaçırmaması gereken.görünüşte western olan lakin.sembolik öğeleri aşırı bir şeklde inanç ve metafizik boyutları ile birlikte barındıran izlenilmeden ölünmemesi gereken film.10/8

  • Alejandro Jodorowsky den fantastik ,macera dolu bir vestern.kontrastı yüksek ama harika görüntüleri ve bol bol kullanılmış kırmızı boyalarıyla ,sıradışı film arayanlar için harika bir fırsat.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle El Topo filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve El Topo filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir