Enter The Dragon

Enter the Dragon

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Enter The Dragon
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (188 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Gizli servis Bruce Lee'den Han adında bir uyuşturucu baronunun düzenlediği bir dövüş turnuvasına katılmasını ister. Lee kızkardeşinin ölümünden sorumlu olan bir dövüşçünün de yer aldığı bu turnuvaya girmeyi kabul eder. Böylelikle hem intikam alma fırsatı bulacak hem de suç şebekesini ortaya çıkarıp çökertebilecektir.

Lee, turnuvadaki Roper ve Williams isimli iki Amerikalı dövüşçüyle işbirliği yapar. İkili turnuvadaki ödülün peşindedir. Lee ise Han'ın... ve intikamının.

Enter the Dragon, Bruce Lee'nin dünyaca en meşhur filmi olmasını belki de arkasında Warner Bros.'un tam desteği ve ticari zekasını taşımasına borçludur. Enter the Dragon'un, Batı dünyasındaki dövüş sanatları filmleri furyasını tetiklemiş olması gibi bir özelliği mevcuttur.

Lee'nin bu filmin devamı kabul edilen Game of Death'in çekimleri sırasında ölmüş olmasını da üzücü bir detay olarak not düşmekte yarar var.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Bruce Lee bir efsanedir şimdiye kadar daha iyi dövüşen biri hala çıkmamıştır.Vücudunda dikkat edin hiç yağ yoktur.Sürekli hız ve atikliğe önem vermiştir.Ama buna rağmen tekme ve yumruklarında cm2 ye uyguladığı basınca bilim adamları fizik kurallarına aykırı diyorlar.A Warriors Journey belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.

  • İsteyen kabul etmeyebilir ama bruce lee nin gerçek bir efsane olduğu çok açıktır.O sadece bir dövüş üstadı değil aynı zamanda vücuduna ve zihnine hakimiyet kurmayı başarmış potansiyelinin sınırlarına ulaşmış bir insan ve o asla ölmiycek.Ayrıca dragon kalesini de çok beğendim.

  • Bruce Lee kendini ne kadar kasıyo öyle yaw. bana hep tıfıl bi adam gibi gözükmüştür

  • Öldüğü zaman arkasında şimdiye kadar dünyanın gördüğü en büyük kalabalıklardan birini sürüklemiş olan efsane bir kişilik.Ölümüne en çok üzüldüğüm aktördür.Üniversitede felsefe eğitimi görmüş Hegel üzerine tez yazmıştır.Bu büyük sporcu ve akötürün hollywooda açılış filmdir enter the dragon.Maalesef sonrasını yaşayamamıştır.Onun eşsiz yeteneğini görmek için hareketlerini dikkatten ziyade tekrar tekrar izlemek gerekir.Shaolin tapınağına ve Lee ailesine ihanet eden ve lee nin kardeşinin ölüme sebep olan han ın hakimiyet sürdüğü adadaki kirli işlerini ortaya çıkarmak için düzenlenen operasyon üzerine kurulan müthiş bir aksiyon filmi ve kung fu şov.Yönetmen bruce lee nin hareketlerini ne kadar hızlandırdınız sorusuna yavaşlatmak zorunda kaldık diye cevap vermiştir.Bruce lee nin hayatında çok ilginç şeyler var.Mesele bir çok ünlü aktör (davıd carradıne steve mc queen)ondan karate dersi almıştır.Bunlardan biride 7 kez karate şampiyonu olmuş olan chuck norrıs.Way of the dragonda rol alarak daha sonra dostluklarını pekiştirmişlerdir.Bir diğer ilginç olayda şunu söylemek isterim.Karate turnuvasında 2.5. cm lik mesafeden yaptığı bir vuruşla rakibini 2 metre uzağa fırlatmıştır.

  • bruce lee ne yazıkki kötü bir dövüşçü. basit hareketler ve mantık dışı teknikler var özellikle game of dead filmmide k.a.jabbarla dövüşünde boğma sahnesine dikkat edin bruce lee den soğuyabilirsiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Enter The Dragon filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Enter The Dragon filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir