Epidemic

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Epidemic
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (63 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Bir yönetmen ve bir senarist güçlerini birleştirip bir senaryo yazmaya başlar. Amaçları projelerini bir yapımcıya gösterip onayını almaktır. "Köpek ve Fahişe" adını taşıyan proje bilgisayarın azizliğine uğrayarak tamamen silinir!

Projeyi bir daha yazamayacağını anlayan sinemacılar yeni bir proje oluşturmaya başlar. Bu, bir salgını edinen farklı bir korku filmdir. Yeni senaryo gelişirken yaşadıkları şehirde benzer bir salgın da giderek yayılmaya başlar.

Epidemic'te Lars Von Trier ve Niels Vørsel bizzat kamera önündeler. Filmin Lars Von Trier'in en iyileri arasında olduğunu söylemek çok mümkün değil. Trier'in korku sinemasından, özellikle de dışavurumcu korku örneklerinden bolca yararlandığı karanlık ve zor bir film ile karşı karşıyayız. 16 mm film görüntülerinin de yer aldığı film için Trier sinemasının tarzını oluşturmaya başladığı, tartışmalı bir yapım olduğu söylenebilir.

S. K.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Çok kötü olmuş, çok sıkıldım...Başları biraz iyiydi, anlatım tarzı ve görüntüler farklı ama ne yazıkki çok sıkıldım...

  • çok kötü bir film.. hayatımda en çok sıkıldığım film diyebilirim..

  • Sanki Trier'in ilk filminin bu olması gerekiyormuş gibi geldi.Element Of Crime'daki olgunluk bu filmde yok.Daha deneysel bir film Epidemic.Böylece Trier'in oyunculuğunu da görmüş olduk.

  • Trıer'in ikinci filmi;Avrupa üçlemesinin ikinci basamagında duran Salgını görsel-işitsel noktadan,gerek metinsel anlatımının takip edilmesi gerçekten kolay degil.Bu artık alışkan oldugumuz Trıler yabancılaştırılamasının diger bir şekli.Gerçi burada Trıerın sözünü kullanmadan geçemicem.Trıer: "Film dediğin, pabucuna kaçmış taş gibi olmalı!" bu söz Trıer sinemasının üstüne cuk diye oturuyo.Kurmaca içinde kurmaca yaratırken salgına maruz kalan kızın cinnet geçirdigi sekansta hem rahatsız edici hemde şok etkisi yaratıyo seyircide. 'Ekspresyonizm' (dışavurumculuk) kavramı ile oluşturdugu gerilim atmosferini iyi kullanan,sinema dışındaki biçimsel ögeleri(kendini gösteren kamera hareketleri,iç içe girmiş hikayeler,sert oyunculuklar,özleştirmeye imkan vermeyen dramatik yapısıyla) bize iyi bir şekilde sunan güzel bir seyirlik

  • Lars VON Trier...!!!!ne yazılabilir ki,ne söylenebilir ki.sadece oturup izlemek,kendinden geçmek,huşu içerisinde sinemasının biçim ve içeriğinin haykırışına seyirci olmak yeter mi?ama bu film kanımca sadece bunları yapmamızı isteyen bir film gibi duruyor.sadece o kasvetli atmosferi an ve an hissetmemizi,hatta biraz daha ileri giderek ve yoğunlaşarak bazen,o hastalığın sanki üzerimizde gelişimini hissetmemizi istermişçesine bizlere o sıkıştırılmış hissini vermesi inanılmaz bir sinema şöleni haline getiriyor filmi.son sahnedeki çığlık sahnesine dikkat........!!!!!film o noktada doruğa ulaşıyor ve o ana kadar oldukça başarılı bir şekilde gerilen ve sıkıştırılmışlık hissinden patlama noktasına gelen seyirci o kadınla birlikte çığlık çığlığa kendinden geçmek istiyor.Lars (VON) Trier!!!!!!!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Epidemic filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Epidemic filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir