Fahrenheit 451

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Fahrenheit 451
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (45 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Kitapsız bir dünya düşünebiliyor musunuz? Kitapların varlığını, bütünlüğünü ve iktidarını sürdürebilmek için en birincil tehdit olarak gören Devlet, öncelikli savaşını ülkedeki bütün kitapşarın yakılarak yok edilmesine vermiştir.

İtfaiye teşkilatında çalışan ve görevi bulunan kitapların derhal yakılarak imha edilmesi olan itfaiyecilerden Guy Montag, toplumun bütün üyelerinin hayatlarındaki boşluğu ve farkında olmadıkları mutsuzluklarını doyurabilmek için hap içerek hayatta kalmaya çalıştıkları bir ortamda kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Sistem tarafından beyni kitapların zararları ile doldurulmuş olan Guy, tam bir kitap aşığı ve dolayısı ile de sistem muhalifi bir kıza aşık olunca hayatındaki tüm dengeler yerinden oynayacaktır.

François Truffaut'nun ustalıkla ele aldığı film, Ray Bradbury'nin 1951 yılında basılmış olan kitabından uyarlama. Kitapların olmadığı bir dünyanın ve kitapsız insanların başarı ile tasvir edildiği filmde, Oskar Werner ve Julie Christie'nin de oyunculukları etkileyici.

Fahrenheit 451 -Fahrenheit 451

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Sanılanın aksine filmde distopik unsurlardan çok aslında distopyanın kendisi ele alınmıştır. Birçok distopik romanda da görebileceğimiz gibi, bir eskiye atıf direkt olarak sözkonusu olmaz, gösterilen ve yaşanan şimdiden geriye ufak referanslar söz konusu olur, ki bu öğeleri filmde görebilmekteyiz.Haricinde, katı olan herşeyin buharlaştığı günümüzde, metinleri koruyabilmek bu kadar zor hale gelmiştir. İzlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

  • Kitabını okumadım evde bir yerlerde gördüm en yakın zamanda okuyacağım ama filmin kötü veya çok güzel olduğunu da düşünmüyorum. Güzel bir film. Zamanına göre güzel. Konu da 1984le çok ortak yanı var. 7 puan zamanına göre kült olabilir.

  • Film keyif veren bir film ama bir kitap uyarlaması olarak içi boş ne yazık ki. Yine de kült derim eğilirim önünde.

  • Kitabını okumadan izleseydim yine beğenmezdim muhtemelen çünkü pek çok eksiği var filmin. Kitabı okumamış birine bile eksik yani, kötü bir özet tadı veriyor o kadar. Distopya nasıl oluşmuş, nasıl işliyor, bunlar hep yüzeysel geçilmiş vs vs.Başarısız bir uyarlama olmuş, film olarak güzel bir iş çıkaramamışlar :(

  • çok güzel filmdi senaryo inanılmaz derecede iyi oyunculuklarda kusursuz... sadece uçan itfayeciler birde helikopterden adama ateş ettikleri sahne komikti ama 66 yapımı bir filmde olacak o kadarda... mutlaka izleyin bu filmi 10/7

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Fahrenheit 451 filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Fahrenheit 451 filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir