Fahrenheit 9/11

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Fahrenheit 9/11
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (393 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Her işiyle tartışma yaratan militan sinemacı Michael Moore bu kez kamerasını 11 Eylül ertesine çeviriyor. ABD başkanı George W. Bush'un ve yakın çevresinin, saldırıları bahane ederek uzun zamandır kuluçkada olan kendi planlarını dünyaya empoze ettikleri savının etrafında dolaşıyor.

Her zamanki cesur tavrı ve sözünü sakınmayan üslubuyla Moore, Bush ile aralarında Usame Bin Ladin'inki de olan bir çok Suudi ailesi arasındaki ilişkiyi de irdeliyor. Aynı silah tüccarları ve petrol şirketleriyle olduğu gibi...

Moore'un filmi, Oscar adayları arasında favori olarak görülüyor. Fahrenheit 9/11 - Fahrenheit 9/11

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Küçük Amerikalığımızı, Bush ve diğer (biip:)ları (gözünü para hırsı bürümüş işadamları) ile rezalete doğru şekillenen yakın dünya tarihimizi yeniden hatırlattığı, bizi rahatsız ettiği için Michael Moorea çok sinirlendim çok!! :D Şaka bir yana, gerçekten kendisine dikkat etmeli Michael dost, zira gerçekleri göstermek (ve bunu yaparken sıkmamak, tersine izleyicilerini güldürebilmek) her yiğidin harcı değil, kendisine sadece Amerikan halkı değil, tüm dünya vatandaşlarının ihtiyacı var!

  • amerikanın Bush dönemi daha güzel anlatılamazdı heralde.. kesinlikle izlenilmesi gereken hatta izlemeyenler için büyük bir eksiklik olan bir belgesel.. Moore tüm kanıtlarıyla karşımızda..

  • Michael Moore'nin, sadece Amerika'da 120 milyon $ gişe yapmış harikulade belgeseli.George W. Bush'u yerden yere vurmasını izlemek acaip zevk veriyor izleyiciye :)))Şu ana kadar tanıdığım en objektif Amerikalı Michael Moore...

  • Michael Moore, gerçekten belgesel filmciliğine baş koymuş yönetmenlerin başında diyebiliriz. Hem de ses getiren belgeselcilik. Hayvanlar alemini anlatmıyor. Gerçekleri su yüzüne çıkarıyor. Kısacası insanlık alemindeki yolsuzlukları anlatıyor desek yeridir. Fahrenheit 9/11 de böyle bir yapım. Filmi seyredince gerçekten şaşırmamak elde değil. Biraz uzun ama seyretmek gerek bence.ideefixe.com: 20.07.2005 yayımlanmıştır.

  • Bush yönetimini ve başarısız savaş politikalarını eleştiri bombardımına tutan Michael Moore imzalı Fahrenheit 9/11 kesinlikle başyapıtlık bir belgesel.Bu filme bırakın oscar vermeyi oscara aday bile göstermeyerek gerçek amacını belli eden Akademi,Moore'a büyük bir haksızlık yaptı bence.Hadi zaten Moore bir önceki belgeseli Benim Cici Silahım'la oscar vermişlerdi ama bu filme oscar vermeseler bile mutlaka aday göstermeleri gerekirdi.Amerikan halkının Michael Moore'a gerçeği görmelerine yardımcı oldukları için ne kadar teşekkür etseler azdır.Moore en büyük eleştiriye filmin bitmesine yakın yapıyor.Amerikan kongure üyelerinin çocuklarını Irak'a,savaşa göndermek için teklif götürmesinde kongure üyelerinin surat ifadelerini görünce gülmekten yerlere yattım.Çarpıcı ve etkileyici bir Michael Moore belgeseli.11 Eylül üçkağıtçılığını görmek için mutlaka izlenmeli.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Fahrenheit 9/11 filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Fahrenheit 9/11 filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir