Faust

Lesson FaustFaust

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Faust
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 0.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (0 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Jan Svankmajer, animasyon sinema türünün en büyük ustalarından biri olarak kabul ediliyor. Çek usta kuklacı olarak başladığı kariyerini canlandırma sinema alanında sürdürmüş ve dünyanın bu daldaki en önemli isimleri arasına girmişti. Kukla karakterlerle gerçek oyuncuları bir arada kullandığı "Faust" uyarlaması Svankmajer'in en önemli filmlerinden biri. Kendine özgü fantastik bir dünya kuran Svankmajer izleyiciyi tekinsiz ama olağanüstü bir yolculuğa davet ediyor.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kukla ve kil animasyonlarının yanı sıra, oyuncu performansı ve kukla-oyuncu birleşimli performanslardan da bolca yararlanan svankmajer, adeta gövde gösterisi yaparken, klostrofobik bi atmosferle ördüğü filminde bolca brecht-vari yabancılaşma efektleri kullanıyor.. ayrıca kitapta faust, kendi isteğiyle ölürken, filmde anlaşmadan vazgeçmek istiyor: hatta bunun için tanrı'ya dua bile edecekken, mephisto devreye giriyor.. bu noktada, svankmajer, yine bi müdahalede bulunuyor, faust'un helen'le yaşadığı ilişkiyi succubus olarak kodluyor..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Seslendirenler ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Faust filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Faust filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir