Fetih 1453

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Fetih 1453
7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir
Şiddet / Korku içerir
 • IMDB Puanı : -
 • Filmin Puanı : 9.5 /10  - filmin yorumlarını oku
 • Filmi Oyla :
   (1551 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Babası II. Murat'ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet'in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu'nun son toprağı olan Konstantinapolis'i Osmanlı Devleti'ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir.


Osmanlı Devleti'ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet'in 1451 yılında henüz İstanbul'u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında.


Filmde Molla Gürani'yi de yani Fatih'i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmet’in çocukken aldığı bu eğitim süreçleri de yer alıyor. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan'a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli'den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.

GaleriYorumlar
 • öncelikle film en yüksek seyirci sayısına ulaştığı için başarılıdır. Ama insan şunu demekten kendini alamıyor:'' Eğer bizim en iyi filmimiz buysa ve bu film kötü denilebilecek hollywood filmlerinden bile daha kötüyse biz ne zaman amerikalıların seviyesine erişeceğiz''

 • Bu film hakkında tv de 3 eleştirmenin yorumunu izlemiştim. Filme kötü dememişlerdi. Yüksek bir amaçları olsa gerek. O eleştirmenlere selamlar. Gelelim filmciğe. Yönetmen sahneleri parça parça çekmiş ama parçaları bir araya koyarken dikkati dağılmış anlaşılan. Kasting zaten berbat. Sahneler tek defada yapılmış gibi amatör. Yönetmen tekrar sahne çekememiş. Animasyonlar internetten indirilmiş crack yazılımlarla yapılmış gibi. Genelde lise projesi seviyesinde bir film olmuş. Anlamadığım madem bu kadar paranız var Ezel Akay gibi bu tür filmlerde usta bir isim neden düşünülmez. Yani baştan aşağı hata var.

 • Sahneler yapaylığı gizlemek için kısa kısa tutulmuş. Bu yüzden anlatım tam olarak anlaşılamıyor. Ayrıca sonu "yahu o kadar süre geçti. Bitirelim bari" der gibi bağlanmış. Filmde Fatih'ten çok Ulubatlı anlatıldığı için filmin adı Ulubatlı Efsanesi konabilirdi. Ne yazık ki "yabancılar çekse daha iyi olurdu" demekten insan kendini alamıyor...

 • Türk sinema tarihinin yanlış hatırlamıyorsam bütçe olarak en yüksek maliyetli filmi. Ancak verilen emek ve harcanan bu kadar para filmin izlenirliliğini ve kalitesini artırıyormu yoksa izleyici kitlesi sadece filmin ismi üzerinemi salonlara gitti önce bunu bir anlamak gerek...

 • hayatımda izlediğim en kötü savaş filmiydi. Bu yönetmen bence sadece komedi çekmeli çünkü receb ivedik ten sonra buna kalkışması tam anlamıyla mallıktır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Fetih 1453 filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Fetih 1453 filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir