Fil Adam

The Elephant Man

1 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Fil Adam
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (478 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Doktor Frederick Treves, 1880'lerin kasvetli Londrası'ndaki bir gezici sirkte Fil Adam adam lakaplı, çirkin ve son derece anormal bir görüntüsü olan John Merrick'e rastlar. Zalim bir adam olan sirk müdürü Bytes, annesi Merrick'e hamileyken bir filin saldırısına uğradığını anlatmaktadır. Dr. Teves, Merrick'in bir hastaneye yatırılmasını sağlar.

Dr. Treves bir süre sonra pek zeki olduğuna ihtimal vermediği Merrick'in korkunç dış görünüşünün altında son derece duyarlı ve insancıl birinin olduğunu anlar. Hastanede ilk başta ondan korkan hemşireler de Merrick'e alışacaklardır. Talihsiz adamın görünüşüne neden olanın "multiple neurofibromatosis" isimli nörolojik bir hastalık olduğu anlaşılır.

Hastane yaşamı da kolay geçmemektedir. Gece bekçisi bilet keserek Fil Adam'ı sergilemeye ve üzerinden para kazanmaya başlar. Bu arada Bytes tekrar ortaya çıkarak onu kaçırır ve Kıta Avrupası'na getirerek onu eski kötü günlere döndürür. Merrick'in tek umudu kaçarak İngiltere'ye dönmektir. Dr. Treves belki de onu iyileştirebilecektir.

Gerçek bir hikayeden yola çıkan iki ayrı kitaptan esinlenen David Lynch, Viktorya çağının kasvetinde, ilk filmi Eraserhead'in atmosferini aratmayacak bir film yapıyor. Usta oyuncu kadrosu bu iç burkan esere eşlik ediyor.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Bir sürü klasik drama filmi varken böyle bir film o drama filmleri arasından gerçekten sıyrılıyor.. 2 saatlik film bittikten sonra insan sanki tüm gününü bu filme geçirmiş gibi oluyor...O kadar dolu bir film ki..Antony Hopkinsin abatıya kaçmayan oyunculuğu ve mimikleriyle dile getirdiği hüznü mükemmeldi..Özellikle Antony Hopkinsin fil adamı gördükten sonra gözünden yaş düştüğü veFil Adamın ben fil adam değilim, ben hayvan değilim, ben insanım sadece insan... dediği sahne kesinlikle kelimelere sığmayacak kadar güzeldi..İzlemenizi kesinlikle öneririm..İzlediğim en iyi en farklı en dozunda ve en türüne yakışan drama filmiydi..David Lynchi tebrik etmek lazım kesinlikle...

  • Fiziksel hastalığı yüzünden para kaynağı olarak kullanılan fil adamın öyküsü gerçekten içler acısı. Antonio hopkins in fil adamı ilk gördüğü sahnede gözünden yaş akması çok etkileyiciydi .Dram filmlerinden hoşlananların izlemesi gereken bi yapım

  • Dramatik yönü oldukça ağır bir film.. Oyunculuklar sade ve yerinde.. Fil Adamın başına gelenler üzücü şeyler ve izlerken insanın içini burkuyor..Filmde hoşlanmadığım tek konu hıristyanlık vurgusunun sık ve keskin yapılmasıydı.. Özellikle finalde dini objeler kullanıldıktan sonra "hiç kimse ölmeyecek" sözü bana garip bir mesaj gibi geldi..10/7,5..

  • "güzel bir bayanın bana iyi davranmasına alışkın değilim" diyip ağladığı sahne beni bitirdi.filmin her karesi sizi filme çekmeye yetiyo zaten.mükemmel bir başyapıt... 10/10

  • rahatlıkla söyliyebilirim ki izlediğim en iyi drama filmi.zamanına göre kostümler,makyaj,efektler,yönetim kusursuz.verdiği duygu çok yerinde ve bunu çok acıklı insann kalbini parçalayan sahnlerelerle yapıor.özellikle ı am not animal dediği sahnede ağlamamak elde deil.john hurt işi şova dökerken hopkings düzgün ve mükemmel bir performans çıkartmış.her zaman ilk 3 üme girecek bir film.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Fil Adam filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Fil Adam filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir