Final Fantasy

Final Fantasy: The Spirits Within

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Final Fantasy
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (306 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Final Fantasy serisi, video oyun konsollarında 90'lı yıllar boyunca giderek artan bir şöhretin sahibi olmuştu. Şimdi animasyon filmi olarak beyazperdeye geliyor.

Yıl 2065 - Dünya'ya çarpmış bir meteorun ardından ardından, insanoğlunun kurduğu uygarlık bir takım hayaletimsi uzaylı varlıkların tehdidi altında ezilmeye başlamıştır. Bu tehditten korunma çabası içinde korunak işlevi gören şehirlerde öbeklenen insanlar, yeni bir savaşma metodu bulamamaları halinde yenilgiyi kabul edeceklerdir.

Bilim konusunda uzman bir kadın olan Aki Ross bu noktada devreye girer işte. Uzaylılar tarafından yaralanarak, ölümcül bir enfeksiyon kapmıştır. Ayaktakımı sayılacak türde bir grup askerin de yardımıyla, dünyayı işgal eden uzaylı hayaletlere karşı verilen savaşın kumandanlığını üstlenmek durumunda kalır Aki Ross.

Donald Sutherland, James Woods ve Alec Baldwin'in sesleriyle katkıda bulundukları filmin en önemli özelliği, sadece bir takım özel efektler için değil, bizzat oyunculuk anlamında da bilgisayar teknolojisinden yararlanılmış olması: Etten kemikten insanlar değil, bilgisayar tasarımı suretler var karşımızda. Hem de, hareketli sahnelerden duygusal mimiklere kadar herşeyleriyle değme oyunculara taş çıkartma iddiasındalar.

Final Fantasy - Final Fantasy: The Spirits Within

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu filmi ilk çıktığı zaman bayılmıştım karakterler, araçlar,silahlar ve mekanlar beni büyülemişti ama senaryosunda beni çeken bişeyler vardı aradan geçen zamanla birilikte her şey yerine oturdu çok değerli bir hikayesi olduğunu anladım. Filmin hikayesi herkes tarafından anlaşılsaydı zaten bütün insanların evrenin ruhuna geri dönmesi gerekirdi tekamüle gerek kalmazdı:)o yüzden anlaşılamamasını doğal karşılıyorum. benim sıkılmadan her zaman izlediğim çok keyif aldığım ve kendimi iyi hissettiğim filmlerden biri. bu filme yaklaşık senaryosuyla cameronun avatarı da beni çok şaşırttı. camerondan yıllardır bilimkurgu bekledim durdum ama senaryosuyla görseliyle avatar aldığım en büyük hediye oldu.

  • Yapılan yorumlara göre çok iyi diye düşündüm ama çok sıkıcı,hiç beğenmedim...

  • filmin yapıldığı tarihte bütçesinin 3 de 1 i sadece kızın saçlarındaki ayrıntıya ayrılmıştı.yılına göre çok başarılı ayrıca konusuda gayet ilgi çekici ve iyi işlenmiş

  • Bu animeye kötü diyenlere hele beş para etmez diyenlere filmden veya sinemadan anlamıyor derim kesinlikle yapılmış en iyi animelerden biri bence 9/10 bilimkurgu sevmezsen bu filmi sevmezsin o zamanda izlemezsin bu kadar basit...

  • gerçekten iyi teknoloji kullanılmış ama malesef filmin kötü olması buna gölge düşürmüş !!! beğenilecek bi yapım olmadığını düşünüyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Seslendirenler ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Final Fantasy filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Final Fantasy filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir