Frankenstein

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Frankenstein
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (68 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Parlak bir tıp öğrencisi olan Henry Frankenstein'ın ölmüş insan parçalarından yeni bir canlı insan yaratmak gibi bir saplantısı vardır. Issız bir tepedeki taştan bir şatoya çekilerek, gözlerden uzak bir şekilde çalışmalarına başlar. Ona akıl sınırlarını zorlayan çalışmalarında kambur ve kötücül asistanı Fritz eşlik etmektedir.

Sonunda dünyadaki yaşamında kaynağı olduğuna inandığı atmosferdeki elektrik akımını kullanarak hilkat garibesi canavarına hayat vermeyi başaran Henry Frankenstein ne yazık ki mutlu olamayacaktır. Zira Fritz'in yaratık için bir suçlunun beynini bulmuştur. Ne yazık ki Henry'nin bu sebeple zindana kapatacağı yeni hayat bulmuş yaratık da pek mutlu sayılmaz. Fritz'in eziyetlerine dayanamayan yaratık bir gün zalim kamburu öldürerek kaçar.

Mary Shelley'in meşhur romanının bu ilk beyazperde serüveni 1931'e dek giden bir siyah beyaz film. Boris Karloffyaratığı unutulmaz bir şekilde canlandırdığı yapımı sonradan Frankenstein'ın Gelini ardından da Frankenstein'ın Oğlu takip edecektir.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • çekimleri yılına göre olağaüstü...gotik ve karanlık bir havası var filmin ve filmde gerildiğim sahne çok ben 2010 yılında hala geriliorsam 1931 yılında insanların halini görmek isterdim:D...filmi çokbeğendşm ve 9 verdim...

  • ilk izlediğimde 2 defa üst üste seyrettim.çekimi,oyunculukları çok başarılı.özellikle colin clive in oyunculuğu.bir çok unutulmaz an sığdırılmış bu kısacık filme.kameranın titreyerek canavarın yüzüne iki kez yaklaştığı an korkutucuydu.frankenstein in deli gibi mezar kazması,canavarın ışığa dokunamayıp oturtulunca ellerini boş boş uzatmaya devam etmesi ve tabi ki colin clive in müthiş bir kendinden geçişle yaşıyor! diye sayıklaması unutulmaz.

  • Finali çok ekileyiciydi özellikle...Mutlaka bulup izleyin ve arşivinize katın mükemmel bir film...71 dakikalık süresine rağmen doyurucu olmayı başarıyor...

  • Mary shelley'in romanından uyarlama olan Frankenstein filmlerinin sayısı tam olarak kaçtır bilemicem ama çok olduğu kesin.daha önceleri birkaç Frankenstein filmi izlemiştim fakat hiç biri bu 31 yapımı kadar beni cezbedip,sarmadı.her ne kadar konusunu bilsemde baştan sona keyifle izleyip,zevk aldım…film başlarken sanki bir kitap okuyormuşum da yazar araya girip bilgi veriyor yada uyarıda bulunuyormuş hissiyatı uyandı…"sizlere frankenstein'ın hikayesini açıklamak üzereyiz.tanrı'yı hesaplamadan…kendi imajından bir insan yaratmayı araştıran bir bilim adamı" bu sözlerle açılan film,zamanını düşününce aslında çokta cesur bir konuya el atıyor gerçi daha sonra baş karakterimiz tanrı gibi olmaya çalışmasının bedelini ödeyerek didaktik bir sonla bitirilsede asıl odaklanmamız gereken nokta filmin ana konusunu anlatmakta altından ne kadar kalkıp başarılı olduğudur.görece olarak hakkını fazlasıyla verdiğini ve hayal kırıklığına uğratmadığını söylemem gerek akabinde içeriği itibariylede dramatik öğeler taşıyan film zaman zaman izleyiciye gerilim yaşatmadanda bitmiyor kısacası amacına ulaşan hoş ve güzel bir film olmuş.

  • Sırf Dr. Henry Frankensteinin yardımcısının yanlış beyni çalmasından dolayı bu hallere düşmüştür yaratık..:) Filme dönersek yıl 1931 ben açıkçası filmden çok gerildim...Özellikle kendimi o yıllarda hayal etmeye çalıştım..Korku sinemasının en iyi örnelerinden...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Frankenstein filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Frankenstein filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir