Gel ve Gör

Come and SeeIdi i smotri

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Gel ve Gör
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (95 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1943 yılında Alman işgali altındaki Belarusya'dayız. Nazi ordusu yüzlerce köyü yakarak ve etnik temizlik yaparak ilerliyor. İnsan hayatının hiç bir değeri yok. 13 yaşında bir çocuk olan Florya ile annesinin yaşamı da birden bire değişiveriyor. Annesinin sözünü dinlemeyen Florya partizanlara katılıyor ve burada da hayatın hiç kolay olmadığını görüyorlar.

Partizanlar Almanlarla savaşmaya giderken Florya'yı geride bıraktıklarında küçük kahramanımız Glascha isminde bir genç kızla arkadaş oluyor. İkili önce Florya'nın köyünün haritadan silindiğine sonra da komşu köyün etnik temizliğe maruz kaldığına şahit oluyorlar. Tüm bunlar Florya'yı kısacık ömründe olağanüstü derecede yaşlandırıyor.

II. Dünya Savaşı'nın pek az anlatılan en karanlık dönemlerinden birine ışık tutan Gel ve Gör, 80'li yılların ikinci yarısında Avrupa ve ülkemizde sol görüşlülerin festivallerde defalarca izlemekten pek keyif aldıkları bir film. Savaşta Belarusya'daki partizanlarla birlikte çatışmak zorunda kalmış olan senarist Adamovich'in bizzat kendi yaşadıklarından yola çıkılarak anlatılan bir hikaye. Filmin başarısının, yönetmeni Elem Klimov'u belirli çevrelerin en sevilen sinemacılarından birine dönüştürdüğünü söylememiz ise kimseyi şaşırtmayacaktır. Tüm bu sebeplerden ötürü bile, mutlaka bir kez izlenmiş olması gereken bir film. Gel ve Gör - Idi I Simotri

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bufilim çok önceden izlemiştim ama bi daha izlemek isterim

  • sevdiklerimden çıkartmam seviyorum burası gerçek bir mynet

  • aklın ulaştıgı son noktada mutlaka bir efsane olacaktır oefsane basmaci mevlüt ertrtop

  • filmi az önce izledim . nazi katliamlarını daha önce çoğu filmde de izlemiştim ancak bu filmdeki en insanlık dışı olanlarındandı galiba.film beni tatmin etti , öyle başyapıt denilecek kadar olağanüstü bir film değil ama seyirciyi etkiliyor , en azından ben bu tür sahnelere alışkın olduğum halde etkilendim.izleyin derim10/7.5 (kesinlikle sıkıcı değildi , bazı arkadaşlar o tür yorumlarda bulunmuşlar)

  • Savaşın dehşetini,isanlarda yarattığı fiziksel ve psikolojik yıkımı anlatan bir başyapıt.Rusların Kıyameti olarak anılan yapım Nazilerin Belarusta yaptığı katliamları anlatırken savaş denen korkunç,rezil olayın insanlarda oluşturduğu felaketleri evrensel bir dille anlatıyor.Her sinemaseverin görmesi gereken çekilmiş en çarpıcı,etkiliyeci savaş karşıtı şaheser.10/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Gel ve Gör filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Gel ve Gör filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir