Gerçek Efsaneler

Urban Legend

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Gerçek Efsaneler
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (257 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Amerika'nın en prestijli okullarından, New England'daki bir kolejde yaklaşık yarım yüzyıl önce garip olaylar yaşandığı anlatılır. Hocalardan birinin, bir takım öğrencileri ve ardından kendisini tuhaf bir şekilde öldürdüğü, anlatılan şehir efsanelerinden sadece biridir.

Şimd, okulda Amerikan folk kültürünü öğreten Prof. Wexler da şehir efsaneleri konusunu işlemektedir. Tuhaf cinayetler tekrar başlar. Önce Michelle adlı bir öğrencinin kafası bedeninden ayrılır daha sonra Damon bir ağaca asılı olarak bulunur ve bu vahşet artarak sürmeye devam eder.

Öğrenciler cinayetlerin her birinin bir şehir efsanesiyle ilgili olduğunu keşfetmeye başlarlar. Acaba bunda gerçek payı var mıdır?

Avustralyalı Jamie Blanks'ın bu teen/slasher'ı, Çığlık'la başlayan dalgayı yakalamayı bilmiş az sayıdaki filmden biri.
Gerçek Efsaneler - Urban Legends

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Yıllar Önce sinemada izlemiştim. Tv'dede oynadı defalarca. Amerikan sinemasının klişeleriyle dolu. Filmin bu zaafını göz önünde bulundurmazsanız zevk alablileceğiniz bir film. Bu türü severler için başarılı.

  • O zaman bu filmi sinemada izlemiştim ve baya beğenmiştim. Çünkü katili son ana kadar iyi saklamışlar ve kimse tahmin edememişti. Tabi şimdi bu tip filmler revaçta. Umduğunuzu ne kadar bulursunuz bilmem, ama yine de izlenebilecek bir film...

  • katili öğrenmek çok zor.anlayamadığım şey katil sadece bir kişiyi öldürmek istiyor.diğerlerini neden öldürüyor?

  • Gotik tarzdaki mimari yapısı ve köklü tarihi geçmişiyle tanınan New England'daki Pendleton Koleji, ülkenin en güvenli üniversitelerinden biri sayılmaktadır. Buna rağmen, her geçen gün yeni bir kolej sakini ölü bulunmaya başlanıyor. Cinayetlerin planlı bir şekilde gerçekleştirildiği açıkça bellidir. Okul gazetesinin kızgın muhabiri Paul (Jared Leto) bu olayları yalnızca kendisine ödül kazandıracak birer hikaye olarak görüyor. Brenda (Rebeka Gayhaert) olan bitenle ilgilenmek yerine Paul'la çıkmanın yollarını arıyor. Kampüs radyosunda seks danışmanı olarak yayın yapan Sasha (Tara Reid) ise yaklaşan tehlikeden çok, birlikte Kama Sutra tekniklerini uyguladığı erkek arkadaşı Parker'la (Michael Rosenbaum) ilgileniyor. Katilin kim olduğu keşfedildiği zaman, cinayetleri işleyenin niyetinin güzel bedenleri koleksiyon yapmak olmadığını, kampüsün öğrenci katliamları hakkındaki 30 yıllık efsanesini gerçekleştirmek olduğunu anlıyorlar.izlenmeye değer bir filmdi...

  • film çok kalitesiz.vaktime yazık oldu

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Gerçek Efsaneler filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Gerçek Efsaneler filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir