Gerizekalılar

The IdiotsIdioterne

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Gerizekalılar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (26 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Birlikte yaşayan bir grup zeki insan zihinsel özürlü taklidi yaparak, toplumun değerlerini sarsmayı amaçlar. Sık sık toplumun arasına karışıp rollerini gerçekleştirirler. Zaman zaman aralarına yeni isimler de katılmaktadır ve kendilerini aşacak yeni oyunlar keşfetmekte zorlanmazlar.

Daima kışkırtıcı Trier'in Dogma 95 kurallarına göre çektiği, tartışmalı bir başyapıt.

Gerizekalılar - Idioterne

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • zaman zaman rahatsız ediciliği tavan yapıyor,izlemek istemiyorsunuz.lars von trier yine bambaşka bir filmle ortaya çıkıyor,aslında toplumsal ve siyasi altyapısı sağlam,kaliteli duruyor,fakat bende çok da yer etmedi bu film.söylediği bazı şeylere katılsam da,tam olarak doyurucu ve tatmin edici bir yapıt olarak göremedim.farklı türlerden hoşlananlar için ideal bir seçim olabilir.fakat çok büyük ihtimalle tam olarak beğenmeyeceğinizi düşünüyorum.

  • Lars Von Trier öyle filmler çekiyorki aklınız almıyor! Bu ise çektikleri arasından sızmayı başarıp belkide bi kademe geri kalmış fakat bu geriliğinde yatan şekilciliğine gülümseyebilmiş bir yapıt.Farklı ve detaycı..Kısacası evet gerçek bir başyapıt, herkesin izleyebileceği türden ise hiç değil.

  • film sistem dışı durmak siteyen burjuva dünyası insanlarının sistem karşıtı duruşlarını dile getirebilmek için gerizekalı numarası yapması çerçevesinde nitelendirilebilir.ama filme farklı okumalar yapmak çok mümkün.dogma 95 in 2. filmi olması sebebiyle de büyük önem arz eden bu yapım yer yer belgesele yer yer pornografiye yaklaşsa da yüzünüze vurulan son tokat için her şeye değer.izlenmesi gereken bir yapım olarak görüyorum kesinlikşle

  • Final bölümüne kadar hiç bir anlam taşımayan film, sondaki tokat sahnesiyle bize de bir tokat atıyor. Trier, duygu anlatma konusunda tam bir usta. Filmdeki aşırı çıplaklık ve gerçek sevişme sahneleri biraz rahatsız edici olabilir ama sorunlardan kaçmak için geri zekalı olmayı kim istemez ki?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Gerizekalılar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Gerizekalılar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir