Ghost in the Shell

Ghost in the ShellK

0 kişi izlemiş. | 12 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Ghost in the Shell
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (217 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yıl 2029. Dünya, Net sayesinde sınırsız hale geldi ve insanlar artık sanal dünyada yaşamaya başladılar. Düzen, süper güçlü ve istedikleri yere download olabilen polisler tarafından sağlanıyor.

Japonya'da, Dışişleri Bakanlığı tarafından yaratılmış ve net ortamında istediği gibi hareket edebilen Project 2501 kod adlı bir süper ajan, bilgi denizinde kazandığı bilinçle kendisine bir beden arayışına başlar. The Puppet Master (Kuklacı) olarak kendisini tanıtan ajan, onun varlığından habersiz hükümet istihbarat birimleri tarafından bir güvenlik tehditi olarak görülür ve yakalanması için peşine iki ajan takılır.

Yarı sibernetik yarı insan olan iki ajandan son derece iyi eğitimli kadın ajan Albay Motoko Kusanagi, Kuklacı'ya ulaşınca onunla aynı bedende buluşmak isteyecektir.

Ghost in the Shell, yapıldığı zaman, Akira'nın tahtını elinden alan 35 mm anime olmayı başardı. Tabii Prenses Mononoke çıkana kadar...

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • o kadar abartılcak bir şey değil boş zamanı olan izlesin

  • Tüyler ürpertici bir müzik eşliğinde, gergin bir estetikle çekilmiş felsefik bir öncü. Akira'nın köklerinden doğan bir ağacın gövdesi gibi. Dallarına bir sürü filmde rastlıyoruz. (Bu film için özel tasarlanan silahlara da dikkat)

  • Böyle bir konuyu ve bu kadar olayı nasıl 1,5 saate sığdırmışlar hala aklım almıyor. Her sahnesi bambaşka güzel olan sanat eseri; Matriz nedir ki Animatriz nedir ki dememe sebep olan anime şeysi...

  • Anime dünyasının baş yapıtlarından biri elbette gelecekte daha iyi teniklere sahip, senaryo olarak daha iyi animasyonlar çekilecektir. Ama Ghost in the Shell asla unutulmayacaktır.

  • Anime olarak bayıla bayıla izlediğimiz filmi acaba normal bir film olarak izler miydik? İzlerdik ama bu kadar çekici gelmezdi. Hele o parçalanmış vücuduyla konuştuğu sahne. Onun için çekmeyin filmini. Bunu da sömürmeyin. Adam olun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Seslendirenler ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Ghost in the Shell filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Ghost in the Shell filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir