Gitmek: Benim Marlon ve Brandom

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Gitmek: Benim Marlon ve Brandom
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (367 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Farklı coğrafyaların çocuklarının sınır tanımayan aşkı. İstanbul'da bir film setinde tanışan Ayça ile Hama Ali birbirlerine aşık olurlar. Film bittikten sonra Hama Ali yurdu olan Kuzey Irak'a döner. Irak Savaşı'nın ortaya çıkmasıyla Ayça'yla Ali'nin birbirlerine ulaşmaları imkansızlaşır. Ayça da aşkına ulaşabilmek için yollara düşer.

Batı'dan Doğu'ya yolculuğun yaşandığı film için İstanbul, Diyarbakır, Mardin, Silopi, Van, İran'da bulunan Urmiye, Kuzey Irak'ta bulunan Erbil ve Süleymaniye'de çekimler gerçekleştirilmiştir.

İnsan haklarını ön planda tutmasıyla tanınan Hüseyin Karabey'in bağımsız sanat sinemasının temsili olan ilk uzun metrajlı filmi için, başka ülkelerden ve Kültür Bakanlığı'ndan yardım almıştır. Gitmek: Benim Marlon ve Brandom -Gitmek: Benim Marlon ve Brandom

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kimine göre saçma kimine göre iyi hazırlanmış. bana göre amatör ruha katkı amacıyla izlenebilir

  • Başladı saçma, bitti saçma...Ruhum daraldı izlerken...

  • filme böyle saçma sapan isim koyunca film daha sanatsal daha havalı mı görünüyor

  • Kısıtlı bütçe ile çekilmiş belgesel tadında ilginç anektotların aktarıldığı iyi bir film olmuş. Özelliklede amatör oyuncuların başrolünü oynadığı gerçek bir yaşamdan kesitlerin filmin senaryo kurgusu ile bir potada eritildiği güzel bir yapıt olmuş. Yalnız filmin telefon hattı satan İranlı dükkan sahibinin İran hattı için farsça 420 bin tümen dediği bölüm 550 dolar olarak çevrilmiş. Doğrusu 450 dolardır. İrana 2 kere gittiğim için böyle küçük ayrıntıyı yakalamak beni gülümsetti. İzlenebilecek güzel bir film olmuş.

  • Filmi izledikten sonra aklımdaki düşünce,bir senaryo için abartılı olduguydu.Yani bir film setinde tanışıp 25 gün içersinde aşık olduğu bir adam için savaş zamanında kalkıp kuzey ıraka kim gider diye içimden geçirdim.Biraz fazla hayalcilik gibi durdu.Ama bu hikayenin gerçek olduğunu öğrenince cidden çok şaşırdım.Söyleyecek kelime bulamadım.Filmin senaryo kısmındaki bendeki soru işareti kalkınca,gayet başarılı bir yapım oldu gözümde.İzlenebilir güzel bir film.Sadece sonu daha güzel bağlanabilirdi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Gitmek: Benim Marlon ve Brandom filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Gitmek: Benim Marlon ve Brandom filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir