Gizemli Şehir

Dark City

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Gizemli Şehir
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (514 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

John Murdoch, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdoch, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar.

Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaştığında olayı çözmeye çok yaklaşmıştır. "The Strangers" olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdoch'tır.

Esrarengiz Dr. Schreber'in yardımı ve kendi anıları sayesinde kendisiyle ve yaşadığı dünyayla ilgili korkutucu gerçeklere ulaşacaktır.

Alex Proyas'ın 90 sonlarında çektiği Dark City, türevleri arasında kendine çabuk yer edinmeyi başarmış başarılı bir bilim-kurgu filmi. Gizemli Şehir - Dark City

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu filmi yeni keşfettim, yeni izledim. izlerken matrix e olan hayranlığım yerle bir oldu.adamlar tüm altyapıyı bu filmden araklamışlar.

  • istediğim yorumu yapar, istediğim puanı veririm; ne yanlış yönlendircem arkadaşım.bu film sinemada pek etki yaratmamıştır, başyapıt olması da bana göre mümkün değildir;sen istediğin kadar kendi düşüncelerini başkalarına zorla kabul ettirmek istesende...!

  • bazı arkadaşlar matrixe ön ayak olan bu filmin başyapıt olmadığını yazmışMatrix gibi bir fenomenin temelini oluşturan bir film nasıl oluyorda başyapıt olmuyor anlamayamadımAyrıca tek bir konu üzerinden ilerlemektende bahsedilmiş.Bu yorumu yapan kişinin Kara Film türünü araştırmasını tavsiye ediyorum.Türünün yegane örneklerinden bu filme 10/7 nasıl oluyorda veriliyor anlayamıyorum.Emeğe saygı Lütfen, Filmi izlemeyen arkadaşları yanlış yönlendirmeyin

  • bilim-kurguya yeni bir soluk getirmiştir.matrixe önayak olmuştur;fakat sinemada pek etki yaratmamıştır..çünkü sabit bir konuda takılakalmış bilimi iyi kullanmış fakat kurgu kısmı dar tutulduğu için ve aksiyon sahneleri yetersiz olduğu için filmin başyapıt veya klasik ollması söz konusu değildir..7/10

  • bu film harikaydııı bence başyapıt olabilecek nitelikte! matrix le kıyaslamıyorum iki tür de ayrı güzel ama ciddden gerçeklikten kopup bilimkurgu dünyasına sürüklenmek ve 2saatlik bi serüvende kaybolmak istoyorsanız dark city i izlemelisiniz.bence izlememek büyük kayıp olur tamam sonu çok tatmin edici olmasa da 13. kat türü oldugu için izletiyor bence 9/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Gizemli Şehir filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Gizemli Şehir filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir