Gölgeli Topraklar

Shadowlands

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Gölgeli Topraklar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (38 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İrlanda doğumlu C.S.Lewis, Narnia kitaplarının yaratıcısıdır. İsmi J.R.R.Tolkien, Lewis Carol ve hepsi de hayalgücünün ustaları olarak bilinen bir avuç yazarla birlikte anılır.

Konusunu gerçek bir hikayeden alan filmde "Jack" olarak tanınan Lewis ile Amerikalı şair Joy Gresham arasındaki aşk anlatılıyor. 30'lu yıllarda Jack Oxford'da ders vermektedir. Mektup arkadaşı olan Joy Amerika'dan onunla tanışmak için gelir ve aralarında zamana yayılan ve trajik anları da içerecek olan bir ilişki başlar.

Richard Attenborough'nun Gölgeli Toprakları, C.S. Lewis'in Joy Gresham ile olan ilişkisinin gerçek öyküsüne çarpıcı bir şekilde bağlı kalmış. Aşırı duygusallaştırma tuzağına düşmeyen usta yönetmen, özgürlüklerini sadece öykünün ritmiyle oynamakla kısıtlı tutmuş. Joy'un iki çocuğu tek bir oğlana, genç Douglas'a indirgenirken, Lewis'in Cambridge'teki profesörlük yılları es geçilip Oxford'da konumlandırılmış.

Karşımızda 20. yüzyılın sayılı masal anlatıcılarından ve Britanya'dan çıkmış en seçkin aydınlardan birinin hayatının önemli bir dönemine başarıyla ışık tutan bir yapım var. Usta bir yönetmen ve usta oyunculardan.

C.S. Lewis'in en büyük yaratılarından biri olan Narnia efsaneleri ile ilgili kapsamlı bilgiyi www.narnia.com adresinden alabilirsiniz. Gölgeli Topraklar - Shadowlands

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Çok güzeldi.Bu puanı haketmiyor...

  • bu filmi çok uzun zaman önce alıp izledim ve film arşivimdeki yerini aldı.halen filmi izlememiş olanlar, elinize çayınızı alıp televizyonunun karşısına geçin ve gerçek film izlemesi ne kadar güzel bir kere daha bu filmle ve Anthony Hopkins'le fark edin derim...

  • herkes aynı şeyleri yazmış ama çok doğru:) filmin sonunda ablamla beraber adamakıllı ağladığımı unutamam:)

  • nasıl sade nasıl içten anlatamam..filmin her karesi hafızama kazındı..çekilen mekanlar , çaresizlik , özveri..herşey çok iyiydi bu filmde..gerçekten çok iyi ve sadece 7 yorum 19 oy çok yazık bu film için..ee gidip keloğlan karaprense karşı ya yorum yazmak dururken...

  • hayatım boyunca izlediğim en iyi, en kaliteli yapımlardan biri. müthiş bir film. herkese tavsiye ederim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Gölgeli Topraklar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Gölgeli Topraklar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir