Goya'nın Hayaletleri

Goya's Ghosts

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Goya'nın Hayaletleri
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (286 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Francisco Goya, 1700'lerin sonunda İspanya'nın en ünlü ressamı olarak Kral IV Carlos'un himayesinde sanatının en başarılı eserlerini vermektedir.

İlham perisi olarak kabul ettiği güzeller güzeli Inés, Engizisyon Mahkemesi ve bu mahkemenin kararlarına gizliden gizliye etkide bulunan rahip Lorenzo tarafından ahlaksızlık ve toplum değerlerine karşı gelmekle suçlanınca Goya, Inés'in bağışlanması için büyük bir savaş verecektir.

Güzel Inés'i mahkumiyetten, işkenceden ve ölüme terkedilmekten kurtaramasa da, 20 yıl sonra Fransızlar Engizisyonu kaldırıp mehkumlar serbest bırakılınca, Goya, Lorenzo ve Inés arasındaki asıl hesaplaşma o zaman başlayacaktır.

Sinema tarihinin unutulmaz filmleri Guguk Kuşu, Hair ve Amadeus gibi filmlere imza atmış Milos Forman imzalı film, Javier Bardem, Natalie Portman, Stellan Skarsgård gibi güçlü isimlerden oluşan kadrosu ile de dikkat çekiyor. Goya'nın Hayaletleri - Goya's Ghosts

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • -Dönem çok iyi yansıtılmış-Objektif eleştiriler dozunda-İşkence sahneleri rahatsız eden türden-Javier Bardemin performansı filmi izlemek için bile bir sebep-Kapanış sahnesine bayıldım-Fransa İngiltere Napolyon İspnya mevzuları biraz zorluyor geçiştirilmiş gibi geldi bana. 7.5/10

  • tarih kokan iyi bi film izleyin derimm...

  • Milos Forman dönemi resmen beyazperdeye aktarmış....Güzel ve sade anlatımı ve gerçeği iyi yansıtmasıyla güzel bir film ortaya koymuş. Konu aldığı dönemi çok net bir şekilde yansıtması, sahne, dekor, kostümler, izleyici üzerinde bıraktığı etki ve seyir keyfi açısından oldukça başarılı.Javier Bardem hakikaten iyi iş çıkartmış, Goyanın kendisinden bile daha çok ön plandaydı...Ayrıca Natalie Portmanın delirmiş hali oldukça etkiliydi..Zaman hangi zaman olursa olsun Özgürlük getireceğim diyen herkes yakmış,yıkmış,tecavüz etmiş ve öldürmüş..2009 yılına baktığımızda da dünyada pek değişen birşey olmadığını görüyoruz. Velhasıl tarih tekerrürden ibarettir.

  • başarılı ve sürükleyici

  • sadece Goyayı yakından tanımak için değil, dönemin Avrupa panoramasına da büyük ışık tutan bir film... Tüm oyuncular rollerinin hakkını fazlasıyla veriyor... 8/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Goya'nın Hayaletleri filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Goya'nın Hayaletleri filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir