Göz

The EyeGin gwai

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Göz
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (207 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Hong Kong'da, Mun isimli doğuştan kör bir genç kızın yeniden görebilmesi için kornea nakli yapılır. Ameliyat sonrası ışığa yeni alışan gözleri hala flu görse bile, anlam veremediği başka şekilleri de seçebilmeye başlar. Bunlar, bir çoğu pek de fazla dost canlısı olmayan ölülerin ruhları, ya da hayaletlerdir.

Yaşadığı dehşetin esrarını çözmeye çalışan genç kız, kendisine inanan ve duygusal olarak da etkilenen Doktor Wah'la birlikte korneanın asıl sahibinin izini sürer. Görme yetisini ödünç aldığı kişi elbette ölüdür ama öğrenilmesi gereken dehşet verici detaylar vardır.

Uzakdoğu korku filmlerinin revaçta olduğu ve Hollywood tarafından hızla tüketilmekte olduğu düşünüldüğünde, ilgi çekici konusuyla merak uyandırıyor Göz. Yine de zaman zaman daha az durağan ve hızlı olamaz mıydı diye düşündürtüyor izleyene.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bence ortalamanın üzerinde bir korku-gerilim filmiydi.konusu ilgi çekici,belki klişe ve klasik kısımlar da var ama filmi izlerken sizi çok rahatsız etmiyor,finalde ise yine bir dramla karşılaşıyoruz,izlenebilir.

  • Merhabaİlk önce şunu söyleyeyim;bu film bir korku filmi değil...korkulacak tek bir sahne yoktu.Ben korkmam demiyorum korkarım cesurluk olsun diye demiyorum ama korkunç tek bir sahne bile yoktu...dramatik öğeler vardı ama bir dram filmi de değil Belki filme gerilim dersiniz ama onu da pek başaramıyor kötüydü izlemeye değmez

  • Şimdilerde gösterimde olan hollywood versiyonlu senaryonun doğduğu film.. bu tarz senoryalarda hollywood her ne kadar uzakdoğu sinemasını bi kaç süslü efektle kopyalamaya çalışsa da, şahsi görüşüm, pek becerikli olamadıklarıdır. "The Eye" aynı zamanda(hollywood tarafından yine kopya edilen)"The Ring" serisi(uzakdoğu yapımlı) için bir başlangıç olarak kabul edilmekte. İzlemekte fayda var.

  • Göz için korku filmi demiş birçok arkadaş -hatta filmin künyesinde de aynı yazıyor- ancak, filmde yeterince korku unsuru yok, daha çok bir gerilim filmi. Ayrıca ben de bu filmle tanıdım Pang Kardeşler'i...Filmde, kornea nakl, yapılan Hong Kong'lu bir kızın, naklin ardından hayalet ve ruhları görmeye başlamasıyla gelişen olaylar anlatılıyor. Kimi izleyiciler Uzakdoğu menşeli gerilim/korku filmlerini yere göğe sığdıramasalar da benim çok da ilgimi çekmiyor. Ancak şurası da bir gerçek ki -beyazperde.com'un veritabanında kayıtlı değil- Göz (Eye), Göz 2 ve Göz 3'e göre daha iyi bir film...Filmin kurgusu kötü değil, tutarlı. Oyunculuk performansları da fena değil, hatta iyi. İzlemesi o kadar da sıkıcı değil aslında Göz'ün (ancak Göz 2 ve Göz 3 için aynı şeyi söylemek benim için zor)...Benim açımdan "fena değil" türünde bir film ama çok beğenenler de olmuş. İzleyip kendiniz karar verin bence; tabi hala izlemeseydiniz :)))

  • pang kardeşlerle tanışmamı sağlıyan film olduğu için zaten halihazırda bünyemde ayrı bi yere sahiptir "the eye"...her ne kadar yarısına kadar ki gidişatı bi anda korkudan drama dönse ve seyirciyi bi nebze ters köşeye yatırsa da çoğumuzun doğuştan sahip olmasına rağmen yokluğunda çekiceğimiz acılardan bihaber olduğumuz bi duyumuzun fiziksel açılımından yavaş yavaş daha manevi manalar çıkarttıran, bazı sahnelerinde uygun atmosferde izlenilirse insanın yüreğini ağzına getiren(bakınız hastanedeki yaşlı kadın ve elinde bebeğiyle ortaya çıkan anne) sahnelere sahip, oldukça kaliteli bi film...uzakdoğu korku türünün hayranlarının halihazırda izlemiş bulunduğunu varsayarak izlemeyen diğer insanlara ehemmiyetle tavsiye ediyorum...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Göz filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Göz filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir