Günahkar Rahibeler

The Magdalene Sisters

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Günahkar Rahibeler
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (232 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1964'te İrlanda'da 3 genç kız, aileleri ve kilise tarafından acımasız ve insanlıkdışı Magdalene Manastırı'na gönderilirler. Burada suçlarının cezasını çekeceklerdir. Suçları bekar bir kadın olmak, güzel olmak, saf olmak, çok zeki olmak ya da sessiz kalmak istemeyen bir tecavüz kurbanı olmaktır.

Günahları için çalışmaları gereklidir... Yılda 364 gün ve karın tokluğuna! Üstelik başlarına hiç ummadıkları şeyler gelecektir.

Genç kızlar, bu mezalim karşısında isyan ederler. Ama köleden başka bir şey olmadıkları bu cehennemde, zafer kazanmaları mümkün müdür? En ufak bir umut ışığı olmayan ortamda, hiddetin kemirdiği genç bedenlerin tek hayali firar etmektir.

İddialara göre filmde anlatılanlar hiç de gerçekdışı değil. İrlanda'da son Magdalene Manastırı sadece 6 yıl önce 1996'da kapatıldı.

2002 Venedik Festivali'nde skandal yaratan film, ve yönetmeni Peter Mullan, Vatikan'da tüm şimşekleri üzerine çekti... Günahkar Rahibeler - Magdalene Sisters

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • 1964 İrlandaında 3 kızın ailesi tarafından bir çeşit cezalandırılması nedeniyle manastıra gönderilirler.Gönderildikleri manastır egitim ve din yuvasından çok hapishane gibidir.Buraya tıkılan diğer kızlarla birlikte kader birliği yaparlar.Günahkar rahibeler gerçek bir yaşam öyküsüne dayanıyor.Baskıcı din eğitimi ve ailelerin çoçuklarına davranışları üzerine genç kızların her şeye rağmen hayata tutunma mücadelesini,sinemanın hayatın yansıması biçiminde anlatıyor.Hikayeyi üç kızın manastıra gelemden önce başlarından geçenlerle başlatılıyor.Sonrasında manastırdaki yaşamlarını izliyoruz.Sonuç olarak Günahkar Rahibeler izlenebilir düzeyde iyi bir yapım.

  • Gerçek hayattan alınma hikaye çok etkileyici. Daha iyi oyuncular ve daha iyi müzikler ile çok daha çarpıcı bir film olabilirdi. Ama yine de izleyin derim. Pişman olmazsınız.Benim notum: 7/10

  • çok değişik bir film...

  • Super bir film, kesinlikle izleyin baska söze gerek yok.

  • İlk başta bu kadar etkiyeci ve kaliteli bir film izleyeceğimi ummuyordum ama film baya iyi çıktı.Farklı bir konusu ve atmosferi var. Rahibeleri işlediği için kimilerine sıkıcı gelebilir ama olaya sanat olarak bakınca bambaşka bir pencere açılıyor önünüze. Doğdukları günden beri bir türlü huzur bulamamış ve kaderin kurbanı olmuş genç kızlar bir çamaşırhaneye gönderiliyor ve burada başlarında katı rahibeler var. Özellikle baş rahibe onlara aşırı baskıcı bir yöntem uygulamaktadır. Yetiştikleri toplumun kabul etmemesi, dışlaması sonucu bir çamaşırhaneye gönderilen kızlar burada çok zor günler yaşamaktadır. Kiminin bebeği vardır, kimi tecavüze uğramıştır kısacası hepsinin bir acısı vardır.10 / 9

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Günahkar Rahibeler filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Günahkar Rahibeler filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir