Hababam Sınıfı

9 kişi izlemiş. | 96 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Hababam Sınıfı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 9.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (2675 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Özel Çamlıca Lisesi'nin yeni Müdür Muavini Mahmut Hoca'nın öğrencilerle başı derttedir. Özellikle Hababam Sınıfı'na söz geçirmek mümkün değildir. Öğrenciler her fırsattan derslerden kaytarmayı başarmaktadırlar.

Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eserinden uyarlanan bir mizah şahaseri. Belki de türk televizyonlarında en çok izlenen film. Hababam sınıfı, baba otoritesinden korkan ama onunla yaşamak için de sonsuz kaçış yöntemleri bulan, uyanık ve haylaz yanımızı temsil ediyor.

Yeşilçam'ın tartışmasız başyapıtı. Hababam Sınıfı

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Tekrar tekrar izleyipte güldüğümüz kaç film vardır acaba? Hababam Sınıfı serisi Türk sinemasının bir tanesi.

  • muhteşem yaa hiçbi yeniden çevrim bu filmlerin yerini tutamaz hatta çoğu yabancı filmi ikiye katlar

  • Arkadaşlar "imdb.com" sitesinde Hababam Sınıfı ve Tosun Paşa'ya oy yağmaya başladı.İki günde iki film 150 den fazla oy aldı.Hababam Sınıfı(1975 yapımı olan efsane)653 oy"iki günde 80 oy aldı" ve Tosun Paşa-928 oy).Listeye girebilmek için minimum oy 1250.Yani bu hızla liste altüst olacak demektir.Haydi arkadaşlar oy yağmuruna devam... Bu arada unutmadan söyleyeyim.Puanınızı özellikle 1975 yapımı olan Hababam'a verin.Kaç puan mı vereceksiniz?Onu da ben mi söyleyeyim canım!!!

  • Bu filme ne söylenebilir ki.Hepimiz televizyondan birçok kere izlememize rağmen tekrar izlediğimizde gülebiliyoruz.Bu film Ertem Eğilmez ve Rıfat Ilgaz mucizelerinin Minür Özkul,Kemal Sunal,Tarık Akan,Halit Akçatepe,Adile Naşit ve Şener Şen gibi ustalarla beyaz perdeye yansımasından ibarettir.Yalnız bu filmde Şener Şen oynamadı ama oyuncu kadrosunda onun ismini gördüm.Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı'dan itibaren diğer Hababam Sınıfı filmlerinde rol aldı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Hababam Sınıfı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Hababam Sınıfı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir