Hayallerin Peşinde

Revolutionary Road

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Hayallerin Peşinde
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (415 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Richard Yates'in aynı adlı kitabından uyarlanan "Revolutionary Road Hayallerin Peşinde", Frank ve April Wheeler çiftinin (Leonardo DiCaprio Kate Winslet) bakış açısından Amerikan evlilik kurumunun etkileyici bir portresini çizer.

Yates'in 1950'ler Amerika'sında geçen öyküsünde modern ilişkilerde yansımasını bulmuş bir soru gündeme getirilir: İki insan birbirinden ayrılmak zorunda kalmaksızın sıradan hayat düzeninden kopmayı başarabilir mi?

Frank ile April, kendilerini her zaman çok özel, farklı görmüşler; hayatı yüksek ideallerine uygun şekilde yaşamaya hazır ve istekli olmuşlardır. Bu nedenle lüks evlerin sıralandığı bir cadde olan Revolutionary Road'daki yeni evlerine taşındıklarında kendilerini çevreleyen durağan ortamdan bağımsızlıklarını gururla ilan ederler. O dönemin toplumsal sınırlarını belirleyen tuzaklara asla düşmemeye kararlıdırlar.

Ancak Wheeler çifti kendilerini hiç beklemedikleri bir durumun tam içinde bulur: Frank Wheeler rutin bir işi olduğu için sinirleri günden güne bozulan yetişkin bir erkeğe dönüşürken April de istek ve tutkularını bastırmaya çalışan mutsuz bir ev kadını olup çıkar. Sonuç ise tıpkı diğerleri gibi hayallerini kaybetmiş tipik bir Amerikan ailesidir. Hayallerin Peşinde - Revolutionary Road

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • eed film ancak oyunculardan tutar bende izledim

  • eed film ancak oyunculardan tutar bende izledim

  • sonu iğrenç bildiğin zaman kaybı.Romantik filmleri seven birisi olarak filmin ikinci yarısı resmen baydı kadının bunalımı anlaşılır fakat sonu bence daha güzel bağlanabilirdi. 4/10 en fazla bu akdar eder..

  • Oyunculuk güzel, senaryo sıkıcı, filmin kısa özeti bu olsa gerek. Şahsen ne yalan söyleyim filmin sonunu zor getirdim,

  • Kesinlikle en az 8 puanı hakeden bir film. Evet çok sürükleyici ve eğlendirici bir film değil ancak bir kesim izleyiciler için çok anlamlı hisler uyandırabiliyor. herkesin hoşlanmayacağı ancak hoşlananların da unutamayacağı bir film olmuş..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Hayallerin Peşinde filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Hayallerin Peşinde filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir