Hindistana Bir Geçit

A Passage to India

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Hindistana Bir Geçit
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (33 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Olaylar 1924 yılında, İngiliz sömürgesi olan Hindistan'da geçiyor. Judy Davis'in canlandırdığı Adela Quested, genç ve dikbaşlı bir İngiliz kadın, yanında nişanlısının annesi Mrs. Moore (Peggy Ashcroft) olduğu halde Hindistan'a gelir. Burada tanışıp dost edindiği Dr. Aziz (Victor Banerjee) bir süre sonra Adela'yı mistik Marabar mağaralarına yapacağı ziyarette kendisine katılması için davet eder. Girdikleri bir mağaradan yara izleriyle çıkan Adela, Aziz'in kendisine saldırdığını iddia eder.

İngiliz yetkililer Adela'nın mahkeme yoluna gitmesi için baskı yaparak, Aziz'i adeta yargılanmadan suçlu ilan ederler. Suç işlendiğine dair en ufak bir kanıt bile bulunmadığı halde Aziz, İngilizlerin ve kendi halkının gözünde saygınlığını yitirir.

E.M. Forster'ın romanından uyarlanan bu yapım; Peggy Ahcroft'a Mrs. Moore rolü ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve Maurice Jarre'a da En İyi Özgün Müzik Oscar'larını kazandırmıştır. Hindistan'a Bir Geçit, aynı zamanda yönetmen David Lean'ın da son filmi olma özelliğini taşıyor. Hindistana Bir Geçit - Passage to India, A

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • burjuvanın işçi sınıfına tepeden bakması filmin özeti... herhangi bir görsel şölen olmayan bir film nasıl olmuşta oscarda 10 aadaylık almış anlamış değilim 10/5

  • anlamsız bir film.hindistan adı kullanılıyor ortada hindistan nerdeyse yok.saçma sapan bir iftira filmi için sanırım iş yapsın ilgi çeksin diye hindistanı kullanmışlar.basit ve bir o kadar da batının insanlık anlayışını göstermekten uzak bir film.bizim için yapılan gece yarısı expresi ya da kızım olmadan asla (iran ) gibi filmler i düşündüm izlerken.acıdım halimize .

  • Senaryo giriş ve gelişmede harikaydı sonuçta zorlamalarla devam etmesine rağmen.Ama bir gerçek varki sömürgecilik böyle bir şeydir. Sömürdüğü yere karşı ne saygısı vardır ne de en ufak bir sevgisi.

  • Film brujuva ve mazlum halk arasındaki sınırı ve sömürüyü çok güzel anlatmış ama yinede film bana çok başarılı gelmedi,yönetmen seyirciyi fazla zorlamıyor ve byük bir tempo düşüşü yaşanıyor finalde 'katharsis'ayaklar altında yani.Belkide bundan dolayı etki yaratmıyor

  • a passage to indiayı okumaktayım!! "salak" değilim ama filmi kaçırdım. ve nasıl bulabileceğimi bilmiorum,fikri olan var mı??

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Hindistana Bir Geçit filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Hindistana Bir Geçit filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir