Hoffa

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Hoffa
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (53 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

20. yüzyıl Amerikan siyasi tarihinin en tartışmalı ya da en esrarengiz figürlerinden biri şüphesiz işçi lideri James R. Hoffa'dır. 1930'lu yılların ekonomik krizi sırasında sendikalar en güçlü oldukları zamanı yaşarlar. Hoffa da Teamsters Sendikası'nın kurucusudur.

Hoffa'nın Hareketli çalışma ve siyasi hayatı dramatik iniş ve çıkışlarla doludur. Kennedy ailesiyle olan kavgası, FBI ajanlığıyla suçlanması hatta suçlamaların mafya üyeliğine dek götürülmesi, tutklu geçen yılları ve sonunda Başkan Nixon tarafından affedilmesi bu iniş çıkışlardan sadece bir kaçıdır. Kuşkusuz, 1975 yılında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuş olması, böyle bir yaşamöyküsüne yakışır bir finaldir.

Amerikan sinemasının belki de en güçlü senaristi David Mamet'nin imzası taşıyan biyografik filmi, Danny DeVito yönetmiş. DeVito ayrıca 'un canlandırdığı Hoffa'nın en yakınındaki isimlerden Bobby Ciaro'ya da hayat vermiş. Oscar ve BAFTA adaylıkları olan, kimilerince çok sevilen bir film. Hoffa - Hoffa

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • gerçeken kaliteli bir yapıum olmuş jack nicholson inanılmaz bir performans sergilemiş izlenmesi gerekn bir film

  • Daha iyisi olabilirdi. Jack Nicholson ve Deni De Vito daha iyi bir film yapabilirlerdi ama bunada şükür. Konusu itibariyle farklı bir film.

  • jack nickholson gerçekten çok kaliteli bir oyuncu hoffaya kendini benzetmek için oldukça uğraşmış ve kesinlikle başarılı olmuş izlenmeli kesinlikle

  • jack nicholson çok iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum.filmi danny de vito'nun değişik tarzıyla izliyoruz.genelde stüdyo çekimlerini seven de vito,genelde filmlerinde kullandığı kırmızı güneş sekansını da gene bu filde de kullanıyor.otobiyografik bir hikaye olarak filmi sürükleyici buldum ama bu benim hoffa'ya olan merakımdan da kaynaklanabilir.yani sevilmeme potansiyeli de olan bir film.ayrıca bilmeyenler için söyleyeyim filmin sonu kesinlikle senaristin yorumudur.james r.hoffa yıllardır kayıp ve ne cesedi bulunmuş ne de kendisinden bir haber alınmıştır.

  • Adamlar otuz yılda bir işçi haklarından bahseden bir film yapmışlar kimsenin umrunda değil.İlla özel effektler parlak kostümlermi olacak.İzleyenin pişman olmayacağı,finali çok etkileyici güzel bir film olmuş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Hoffa filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Hoffa filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir