Iberia

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Iberia
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (113 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İspanyol besteci Isaac Albeniz'in Iberia isimli kompozisyonundan esinlenilerek gerçekleştirilen dansların bütününden oluşan müzikal bir film Iberia.

Carlos Saura'nın, kamerasını tıpkı bir dansçı gibi kullandığı çalışmanın en önemli yanlarından biri, bir dans ekibinin bütün hazırlık, prova ve sahne aşamalarını en ince ayrıltılarına kadar, son derece şiirsel bir dille vermesidir. Tutku ve yaratıcılığın dansla birleştiği noktada ortaya çıkabilecek sonucun en keyifli örneklerinden...-

Iberia-Iberia

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • "Her" karesini masaüstü resmi yapmayı düşüneceksiniz. şahane sahnelerle dolu bir müzikal. Her sahneden sonra ayağa kalkıp alkışlayası geliyor insanın. Müzikal sevmiyorsanız hiç izleyip de insanları yanlış yönlendirecek yorumlar yapmayın derim.Tam anlamıyla muhteşem!

  • carlos saura gercekten süper yapmiş ki ben müzikal hastasıyım bayıldım yani o derce

  • Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Filme gitmeden önce ne tarz bir film olduğunu öğrenip ondan sonra gidin mutlaka. Çünkü sıkılıp, beğenmeyip, çıkıp sonra insanlara çok kötü diye anlatıp, filmi ziyan etmeyin. Dans ve ispanyol müzikleri seven herkesin gitmesi gereken bir film. Müzikler şahane, danslar da bi o kadar iyi. Bazı sahnelerinde gözlerimi kapatıp sadece müzikleri dinledim, bazı sahnelerinde dansları gözlerimi sonuna kadar açıp izledim

  • Carlos Saura'yı daha önce Kanlı Aşk'ı ile izlemiştim ama bu film kadar etkilememişti nedense beni. İberia çok farklı, baştan çıkarıcı bir film olmuş. Beraber gittiğim arkadaşım gerçekten çok sıkıldı bense büyülendim diyebilirim. Çok az sinemada çok az süreyle oynuyor o yüzden seyretmek isteyenler lüfen kaçırmasın çok yazık olabilir ama beraber gideceğiniz kişileri iyi seçin film size zehir olmasın en azından.

  • Bir ülkenin kültürü dans ve müzikle ancak bu kadar güzel anlatılabilir. Carlos Saura yaratıcılığını konuşturmuş, ülkesinin değişik yörelerinin kültürel mozaiğini, Albeniz'in lirik müziği eşliğinde, sanki sahnede canlı seyrediliyor gibi ustalıkla peyazperdeye yansıtmış. Kadın erkek arasındaki çekim, yaşanan duygular, tutkunun gel gitleri flamenco ile nasıl da örtüşmüş. Dekorda kullanılan panolar, perdeler, aksesuarlar filmin akışına zenginlik katmış, geçişlerin hareketli olmasını sağlamış. Işık oyunları, bölümlerde kullanılan ayrı renkler, görüntülerin zaman zaman derinliklerle yansıtılması öylesine mükemmel ki anlatımı daha da etkileyici hale getirmiş. Her biri diğerinden klas dansçılar, dansın hocaları, müzik ve ritm ustaları, konuya uygun olarak titizlikle seçilmiş kostümler de eklendiğinde büyülü bir gösteriye dönüşmüş. Bu film bana Anadolu Ateşi'nin görkemli gösterilerini hatırlattı tabi. Yılmaz Erdoğan'ın bizim çok daha zengin olan kültürümüzü Anadolu Ateşi'nin danslarıyla filme çektiğini hayal ettim. Güzel almaz mı?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Iberia filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Iberia filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir