If....

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

If....
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (32 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1968 yılında erkek öğrencilerin doldurduğu bir yatılı okuldayız. Eğitmenlerin katı kurallarıyla okulda yaşam oldukça disiplinli bir şekilde kurulmuştur. Mick ve arkadaşları bu baskıcı düzenin dışına çıktıkları, gizli bir kaçamak oadası yapmışlar ve burada özgürce takılmaktadırlar.

Özgürlük alanlarını okulun geneline yaymaya kalktıklarında, okulun baskıcı otoritesiyle yüzleşmek zorunda kalırlar. Fakat ezilen öğrencilerin, hem eğitmenleri hem de okulu ziyarete gelen önemli konukları yakından ilgilendiren bir intikam planları vardır...

Ünlü İngiliz yönetmen Lindsay Anderson'ın çalışması "68 ruhunu" tüm yönleriyle hatırlatıyor. Filmin tüm baskıcı kurumları, özellikle de okul sistemini sert bir şekilde eleştirdiğini eklemek gerek. Okul hayatının öğrencileri bunalttığını herkes bilir ama bunun sonuçları bazen "yıkıcı" olabilir. If.... -If....

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • oldukça abartılan- sıradan-basit ve son derece sıkıcı bir film..1/10

  • öncelikle donuk,sıkıcı ve basit bir filmdi..burdaki yorumlara istinaden aldım ama çok büyük bir hata yaptım..bu film başyapıtsa o zaman dünyadaki filmlerin hepsi başyapıttır..yani bu kadr olmaz bea kardeşim! bu kadr abartılır mı bir film yaw..izlerken ızdırap cektiğim, verdiğim 5 milyona acıdıgım, sinir bozucu, vasat bir filmdir "if"...4/10..

  • ıf..., hem felsefi hem de sanatsal manada doruk noktası bir film.eğitim sistemine,askeri hiyerarşik düzene,dine vs eleştirilerini sözünü sakınmadan dile getiren bir yapım.68 yılında cannes da altın palmiye alması nasıl bir filmle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor zaten.ıf... in isyanına kulak verin.

  • if.... filmini ilk defa istanbul film festivali sayesinde duydum.maalesef beyazperdenin o büyülü atmosferinde izleme mutluluğuna erişemedim.alelade bir bilgisayar başında izlemiş olsam da film beni büyüledi.malcolm mcdowell her ne kadar kariyerini yanlış yönlendirmiş olsa da gençlik filmleri herkese nasip olmayacak doygunluğa sahip ve bu filmleri de ona olan saygımızı perçinliyor.Lindsay Anderson nın üçlemesinin ilk filmiymiş bu film.diğerlerine maalesef ulaşamadım.umarım o filmleri de izleyebilir ve if....teki tadı onlardan da alabilirim.

  • iksvnin bu yıl düzenlediği film festivalinde izleme şansı bulduğum tam bir 68 filmi...mutlaka izlenmeli...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle If.... filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve If.... filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir