İki Dil Bir Bavul

İki Dil Bir Bavul

2 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


İki Dil Bir Bavul
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : 7.5 / 10
  • Filmin Puanı : 7.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (278 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Türk öğretmenin, uzak bir Kürt köyündeki bir yılı. Öğretmen Kürtçe bilmez, çocuklar Türkçe. Öğretmen ilk kez gördüğü bu coğrafyada, bir yılını çocuklara Türkçe öğretmekle geçirir. Bir yılın sonunda çocuklar Türkçe öğrenebilecekler mi?

İki Dil Bir Bavul, üniversiteden yeni mezun olmuş ve uzak bir Kürt köyüne atanmış Türk öğretmenin bir yılını, onun okula yeni başlayan ve Türkçe bilmeyen çocuklarla yaşadıklarını anlatır.

Bir yıl boyunca öğretmenin farklı bir topluluk ve kültür içindeki yalnızlığına, çocuklar ve köylülerle yaşadığı iletişim problemine, çocuklardaki değişime tanık oluruz. Bu süreç boyunca öğretmen ve çocuklar birbirlerini yavaş yavaş tanımaya ve anlamaya başlarlar.

46. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde bu yıl ilk kez verilen En İyi İlk Film Ödülü'ne layık görülen İki Dil Bir Bavul, aynı gece Uluslararası Ortadoğu Filmleri Festivali'nde En İyi Ortadoğu Belgeseli Ödülü'nü kazandı. 16. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin ödül töreni esnasında Nuri Bilge Ceylan'ın Türk izleyicisine izlemesini şiddetle tavsiye ettiği film, SİYAD Ödülü ve Jüri Yılmaz Güney Özel Ödülü'nün de sahibi oldu.

Film başka festivallerden de ödüllerle dönmüştü; ZagrebDocs Film Festivali'nde En İyi Genç Yönetmen, Saraybosna Film Festivali'nde de EDN Talent Ödülü'nü aldı.

İki Dil Bir Bavul - İki Dil Bir Bavul

GaleriYorumlar
  • her tür teknik imkansızlığa rağmen samimi bir şekilde hazırlanmış bir film

  • filmi yeni izleme fırsatı buldum,bu kadar geç kaldığım için çok pişmanım.Tek kelimeyle harika bir yapım.izlemeyen çok şey kaçırır.Filmin doğallığı sizi alıp götürüyor.Emre öğretmenin yasadıkları,çocukların yeni bir dil öğrenmeye çabalamaları,sanki oradaymışsınız ve bu görüntüleri siz cekmişsiniz gibi hissediyorsunuz...

  • oyunculuk mu? oyun yok burada, her şey olduğu gibi...bir tohumun filizlenip çiçeklenme aşamasını kaydeder gibi çekilmiş sanki...

  • İzlenilmesi gereken bir film. Herkese tavsiye ediyorum. 10/8

  • Birçok festivalde ödüle boğulan, yarı belgesel yarı film bu muhteşem seyirliği kaçırmayın derim. Özellikle bu tür amatör oyunculardan oluşan kadroya sahip ve ayrıca doğal oyunculukların sergilendiği filmlerden hoşlananların kaçırmaması gerekiyor. 1 yıllık zaman diliminde Şanlıurfa nın köyünde öğretmen ve öğrencileri arasında yaşananları anlatan 77 dakikaya başarıyla sığdırılmış, iyi kotarılmış, az parayla ve imkansızlıklarla çekilmiş güçlü bir film...İlk okul çağında olmalarına karşın çoğu öğrencinin hiçbir Türkçe kelime bilmediği ve öğretmenlerinin dediklerininin hiçbirini anlamadığını görünce insanın içi burkuluyor. Alın size bir Türkiye gerçekliği işte. Bu gerçekliği bence hemen hemen gerçeğe yakın anlatmışlar...Başrolde oynayan Emre öğretmen rolündeki Emre Aydın bana göre bu filmden sonra yeni film teklifleri almıştır. O nasıl güzel ve gerçekçi, duru bir oyunculuktu öyle...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle İki Dil Bir Bavul filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve İki Dil Bir Bavul filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir