İki Yüzlü

Impostor

0 kişi izlemiş. | 5 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

İki Yüzlü
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (72 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yıl: 2079... Dünya on yılı aşkın bir zamandır uzaylı istilacıların işgali altında direnmektedir.

Spencer Olham devlet adına çalışan bir bilim adamıdır ve dünyanın kaderini istilacı yaratıkların elinden kurtarmaya and içmiştir. Fakat bir anda uzaylıların ajanı olmakla suçlanır ve ülke çapında kendisine yönelik bir insan avı başlar.

Olham'ın hayatta kalmak için yetkililere yaratık olmadığını kanıtlaması daha önemlisi buna kendini de inandırması gerekmektedir.

İmpostor, yolunu şaşırmış bir adamın, ailesi, dostları ve tüm insanlar tarafından insanlık düşmanı olarak suçlanması sonucunda düştüğü açmazı irdeleyen, psikolojik yönleri ön plana çıkmış bir bilim-kurgu filmi. İki Yüzlü - Impostor

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • ben çok beğendim..film başlamasıyla birlikte sizi koltuğa bağlıyor..hiçbirşeyi tahmin edemiyorsunuz..ve sonundaki sürprizde herşey yerli yerine oturuyor..çok iyi bir senaryo..mutlaka izleyin..

  • philip k.dick bu filme esin kaynağı olan aynı adlı kısa öyküsünü yazdığında kendi ülkesi amerika,kominizme karşı büyük bir savaş açmıştı.koministler yakalınıyor ve yargılanıyorlardı.bu buhranlı dönemde k.dick'de the ımpostor'u yazarken bu olaylardan esinlenmişe benziyor.çünkü filmde de görüldüğü üzere kimin işgalci uzaylılar olduğu bilinmiyor ve hükümet şüphelendiği kişilerin peşine düşüyor.abd başkanı richard nixon'ın zamanında da çok kötü günler geçiren dick bunu hikayesine de yansıtmış gibi.ımpostor;aslında teknik olarak çok zayıf bir film.yine zayıf bir yönetmenlik,ortalama oyunculuklar,vasat bir senaryo. aslına bakarsanız başarısız bir uyarlama bu.ancak philip k.dick'in harika öyküsü filmi izlenir kılıyor.finaldeki sürpriz de çok iyiydi.çok şey beklenmeden sadece ve sadece philip k.dick'in hatrına izlenebilecek bir yapım iki yüzlü.en iyi uyarlamalarında biri değil yani anlayacağınız...

  • değişik ve etkileyici bir film..."so others may live"

  • Beğendiğimi itiraf edeyim. Belki de hala, aşağıda yorumu bulunan MoD arkadaşımızın aksine, altın çağ bilim kurgularını da, ona tepki olarak türemiş K.Dick anti-ütopyalarını da sevip kolladığımdandır. MoD'un yazdığı gibi belki bu tip karanlık, kolonileşmeli, uzay savaşlı bilim kurguların ticari olarak gençlerin üzerinde fazla bir gücü, çekiciliği yok. Olabilir, ancak bilim kurgu başlıbaşına bir "tür sineması"nın sebebi. Varlığını biraz geç de olsa farkedip kiralayıp yeni izlediğim ve bundan son saniyesine dek pişman olmadığım bir film.

  • ixlenmeyecek kadar kötü diildi... G:o:R:A: gibi olmuş ;P

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle İki Yüzlü filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve İki Yüzlü filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir