İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar

Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringBom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

0 kişi izlemiş. | 18 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (170 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tabiatın bütün güzelliklerini birarada toplayan bir gölün ortasına kurulmuş yüzen bir ev, yaşlı bir rahip ve yanında ona eşlik eden küçük rahip adayı...

Yaşlı rahip, ufak çocuğa nasıl rahip olunacağını inanılmaz bir bilgelikle ama bir o kadar da doğal bir akış içinde öğretir. Bu şekilde geçip giden mevsimler ile büyüyen çocuğun geçirdiği evrim, son derece doğal bir ahenk içinde ilerlerken sıra artık büyümüş olan çocuğun öğrendiklerini gerçek hayata nasıl yansıtacağını görmeye gelir. Ufak yaştan beri öğretilen erdemlere rağmen asıl öğretimin hayatın kendisi tarafından yapıldığının farkında olan bilge rahip için ise bekleme ve görme zamanıdır.

Sessiz olduğu kadar etkileyici ve tam bir görsel şölen olarak beyazperdeye yansıyan ve gösterildiği bütün festivallerde büyük beğeni ile karşılanan İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar, yönetmen Kim Ki-Duk'un sinemasına dair pek çok önemli ipuçlarını da içinde barındıran bir film.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • insana yaşamaya çalıştıgı hayatı sorgulatan bir film. degişmeyen tek şeyin degişim olduğu bir dünyada tutkular ve hırslar uğruna feda ettigimiz içi huzurun yine kendi içimizde oldugunu anlatıyor.basarıyla gozlemledigi insanı ve hayatının akışını, uzak doğu felsefesiyle harmanlayıp, tablo gibi karelerle bizlere sunan, görsel şölen ötesi bir film..

  • Film aslında hiçbir türe girmeyen otantik bir yapım.Hani minimalist sinemanın fotoğraf karesi şeklinde filmleri vardır ya; işte bu tarza benzeyen yapımlardan...Budist öğretilerle dolu naif bir film.Senaryo olarak pek bir cazibesi yok.Filmin geçtiği mekanın sade güzelliği filmden kopmamanızı sağlıyor.Başarıyla yansıtılan doğa manzaraları hatrına 5,0 / 10

  • Bu arada birçok kişi tutturmuş derin felsefe falan filan...entellektüel yorum yapma çabası...ama aynı kişiler öncelikle bu filmin Japon filmi değil de G.Kore filmi olduğunu öğrensinler ondan sonra hayran olsunlar Japon felsefesine...

  • Filmden alınacak ders;hasta olunduğunda bir budha rahibine gidilmeyecek! özellikle uzun zaman yalnız kalmışsa!

  • filmi anlamayan bir kaç arkadaşım olmuş..filmi izlemeyenler yorumumu okumazsa iyi olur..bence film karakterin ustasının yanlış yaptını göstermiştir.. tecrübenin biri tarafından öğretilemeyeceğini göstermiş. hayatta bir yanlış yapılsa bile (yılan, kurbağa, balık ve aşk ölüm getirdiği sahneler gibi) bu yanlışı düzeltecek kişinin ustası olmadığı Tanrının(temsili buda) olduğudur(son sahne)..ceza vermesi gereken kişi usta değil Tanrıdır mesajı vardır.filmin sonundaki küçük çocuğun yaptığı hataları kendi ustası gibi izleyip ceza vermemiştir.ustanın görmesi önemsizdir. önemli olan Tanrının görmesidir(son sahne).tecrübeyi veren usta değildir Onun bize sunduğu hayattır. tabi bu benim filmden anladığım ana fikir. kim ki duk filmleri genelde tartışmaya açık oluyor.50 farklı film ana fikri çıkabilir. arkadaşlara bir nebze yardımcı olduysam ne mutlu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir